Wpis z mikrobloga

Myślę że główna przyczyna grubości ludzi to jest brak ruchu


@ktomizajalnazwy: Mnie się wydaje że to bardziej niedowadze sprzyja, ale to pewnie zależy od rodzaju ruchu albo po prostu ruch kieruje do środka, mięśnie które sobie wyrobisz swoje ważą i w międzyczasie spalisz trochę wagi jeśli możesz.(bo u ludzi z niedowagą nie za bardzo jest co spalić)
Główny problem to zdecydowanie odżywianie z obu stron.
@ktomizajalnazwy: W jednej restauracji zużywamy około 10kg dziennie

W domu mam kilogram cukru na miesiąc albo rzadziej. Kawę słodzę 3 łyżeczkami, herbaty nie pijam, ale na ogół tez. Do naleśników, do sosów czasami, truskawki itd.
Słodzę nawet kisiel słodka chwile i nikogo nie powinno to interesować, moje życie i moje zdrowie, chociaz 81kg przy 190cm, a normalnych obiadów nie jem, tylko w większości fast foody i gazowane napoje. Co do erytrytolu,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZasilaczKomputerowy: no może, ale ale widac po panach po 40, że sobie te kalorie z piwek jednak ciągną ;) Poza tym jak się drinkinuje, pije kolorwe szoty itp. to się jeszcze nawciagasz kalorii z cukru itp. Właśnie alkohol jest często podawany jako najwieksza pułapka, bo ludzie sobie nie zdają sprawy, że potrafią wypić w tym parę k kalorii na jednej imprezie. Po prostu lepiej nie pisać, że jest "małokaloryczny" bo jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tikoczento: stewia tak, ma inny smak. Erytrytol to chyba zanieczyszczony i gówniany.
Erytrytol co najwyżej ma tzw. zimny posmak.
Najlepszy jest ksylitol. Ma kalorię ale nadal o niebo zdrowszy od zwykłego cukru i smakuje jak cukier, tylko kosztuje jak złoto.
Erytrytol jest ok, ma 0 kcal i nadaje się do większości rzeczy. Choć do kawy czy herbaty w większych ilościach tak sobie bo ma ten zimny posmak jak to cukier alkoholowy.
@tikoczento: No niestety ale to nie jest wybór. Cukier to aktualnie jedna z najgorszych rzeczy naszych czasów. Więc zakładam że obowiązkowo trzeba się go pozbyć. Część rzeczy smakuje spoko bez cukru - herbaty, kawy itd - tylko trzeba trochę to zmienić, Kupić odpowiednie smaczne dla siebie kawy, herbaty, odpowiednio przyrządzić (nie parzyć czarne herbaty 30 minut). A do reszty niestet erytrol i tyle. Wiadomo że ciężko pozbyć się całkowicie cukru -