Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartekgkw: Wiesz, to zależy od tego czego potrzebujesz na ten moment, jaki jest Twoje ratio między dwójkami a czwórkami, jeśli ładujesz wystarczająco volume na czwórki, do tego ciśniesz siady bardziej na kolano, to skupilbym się nad czymś nad dwójkami zdecydowanie. Natomiast jeśli potrzebujesz dodatkowej objętości na czwórki, lub po prostu raz za czas chcesz jej trochę nabić, to jak najbardziej. Syzyfki to dobre ćwiczenie, aczkolwiek trzeba skupić się mocno na technice
  • Odpowiedz
@Poemat: każde dynamiczne ćwiczenie "rozciąga i skraca mięśnie" ale nie każde pozwala na pracę w tak dużym zakresie. Prostowanie nóg na maszynie np nie angażuje prostego uda w zbyt dużym zakresie ruchu, dlatego użyłem takiego skrótu myślowego, myślę, że każdy wie o co chodzi.
  • Odpowiedz
@Poemat owszem, lekko jest skrócona, ale to i tak nic w porównaniu z większością ćwiczeń angażujących czworoglowe. Według mnie dla większości osób i tak zrobią dużo lepsza robotę niż leg extensions.
Można je robić też prostując biodra w końcowej fazie, albo wymienić na coś innego np reverse nordic curl, najlepiej z gumą. Natomiast patrząc na inne korzyści jakie dają syzyfki, to nadal według mnie to zajebiste ćwiczenie.
  • Odpowiedz