Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dyplom której uczelni jest najbardziej prestiżowy na rynku? UW czy PW? Nie powiem, zdałem maturę dosyć przyzwoicie (100% matma roz 98% infa) i mam zamiar tez wybrać się na jakaś uznana i szanowana uczelnie na której mógłbym poszerzyć swoje horyzonty. Niestety takich uczelni w Polsce jest niewiele bo aż 2. I teraz która z nich mógłbym wybrać żeby dyplom był uznany i aby w przyszłości moc kontynuować moja karierę jako programista w Kalifornii albo Szwajcarii?
#programowanie #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d7b2744a78f0874e9523c1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 101
Generalnie zależy czy chcesz mieć wiedzę praktyczna jeśli chodzi o urządzenia? Jeśli nie to uw lub mini na pw jest tak to eto na pw. O nieważności dyplomu czy też o tym że matematyka nie jest potrzebna programistom piszą absolwenci g... Uczelni, tacy co się przebranzowili z piekarza. Matematyka nie masz znaczenia i jej nie wykorzystasz dopóki się jej nie nauczysz. To trochę ja w budownictwie, pan majster po zawodówce buduje dom
@AnonimoweMirkoWyznania: To nie USA, tu nie ma Harvardu. Jak chcesz i tak studiować informatykę to nie patrzą na dyplom tak mocno jak na umiejętności, więc ogółem to jasne, że trzeba skończyć dobrą uczelnię, bo na słabą to szkoda nerwów i czasu, ale czy to będzie UW, UJ, UAM czy jakieś polibudy to jeden kij.
@AnonimoweMirkoWyznania: Sadzisz ze sam dyplom otworzy Ci droge do pracy programisty w Kaliforni albo Szwajcarii? Niestety nie.
Pracuje w IT w Szwajcarii od 3lat. O dyplomy przy rekrutacji nie pytali w zadnej firmie gdzie sie rekrutowalem. Jak dolaczylem, tez nie chcieli ich widziec.
Bardziej interesowalo co umiem, czy umiem udzielic odp na pytania, pokazac ze rozumiem dokladnie zagadnienia z mojego obszaru pracy i czy pasuje jako osoba do zespolu..

A nikt
żadna polska uczelnia nie ma wartości za granicą. Czy skończysz UW czy wyższą szkołę robienia hałasu to dla rekrutera to będzie bez różnicy

prestiz xD z kazdym rokiem studiow twoja pogarda dla uczelni jak i samego siebie bedzie tylko rosla :)


@Jurix: @Ortheon @loczyn

Gadacie tak, a nie macie pojęcia o czym mówicie. MIM UW to jedyny wydział w Polsce, który ma dobry poziom jeśli chodzi o informatykę. Najtrudniej się tam