Wpis z mikrobloga

TL;DR: Koniec jazdy na krawędzi pasa w przypadku braku DDRów aby zrobić miejsce samochodom, od dzisiaj kulturalnie środkiem pasa, niech wyprzedzają jak ludzie albo nie wyprzedzają wcale.

Nie da się być kulturalnym na drodze w tym kraju nie narażając się na śmierć przez to że jak dasz blachosmrodziażowi palec to będzie chciał zaraz całą rękę.

Jakiekolwiek próby jazdy #rower przy krawędzi ulicy, w przypadku gdy nie ma akurat dedykowanej DDR, kończą się tym iż niechybnie prędzej czy później jeden z potomków husarii będzie chciał wyprzedzić cię na ciągłej bez zmieniania pasa, i minie cię o 2cm szerokości.

Pół biedy gdy to osobówka jadąca 30km/h w mieście, ale są inteligenci robiący to jakimiś suvami #!$%@?ący 80/h po drogach powiatowych.

#rower #szosa #podroze #zalesie #samochody
  • 53
  • Odpowiedz
zawsze pedalarzy na gazetę wyprzedzam nie zależnie czy jadą środkiem czy przy krawędzi No chyba ze to starsza pani na rowerze to nie


@laminio: dlatego ja zawsze środkiem pasa jeżdżę, bo mogę wtedy sam się oddalić od polaka na bezpieczną odległość
  • Odpowiedz
@KacapRemover: ludzie to #!$%@? #!$%@? i tego nie zmienisz. Jak jade autem to zawsze zmieniam pas przy wyprzedzaniu rowerzysty bo może się stać #!$%@? wszystko, łącznie z zasłabnięciem czy utratą równowagi. Nawet jak mam hamować z 70 do tych 20 bo jadą auta.

Powinno być zabierane prawko za narażanie życia innych w taki sposób.

Druga sprawa to jakość DDR i nie mówię o nawierzchni. Dopiero tydzień temu kupiłem rower i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KacapRemover: Za brak DDR powinny być kary dla gmin za to, że nie potrafią zadbać o podstawowe bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Jak w mojej okolicy pojawił się odcinek kilkudziesięciu kilometrowy to ludzie specjalnie samochodami podjeżdżają na parking i dalej sobie elegancko cało rodzina robią bezpiecznie trasę. No ale lepiej mieć #!$%@? i nic nie robić.
  • Odpowiedz
@KacapRemover: racja, smutna racja. Człowiek boi się i zjeżdża do linii przez co samochody nie czują potrzeby zachowania dystansu i śmigają na styk. Tylko bontrager i twarda jazda środkiem pasa zapewnia mimo wszystko większe bezpieczeństwo niż na krawędzi jezdni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jeśli pobocze jest #!$%@? to wcale się nie dziwię, ale jako i kierowca i rowerzysta muszę się przyznać że jeśli widzę rowerzystę jadącego środkiem pasa na drodze równej jak stół to zwykle też się staram być złośliwy i wyprzedzam na gazetę. Łamię przepisy, ale staram się zwykle odpłacić złośliwością za złośliwość

@ArekMaupa:

Tak bardzo cię boli, że musisz kierownicą nieco mocniej ruszyć? Nieźle.
  • Odpowiedz