Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 59
572 009 + 45 = 572 054

Dziś przyszły nowe opony, więc szybka jazda zaraz po założeniu. Vittoria Terreno Zero G2 38c za sugestią @fimino jadą jak dzikie, a z jasnym bocznym paskiem idealnie pasują do mojej maszyny. A i średnia w miarę przyzwoita, więc jestem zadowolony.

#rowerowyrownik #rower #gravel

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: comment_1658259050p8ank6PGJSV8hi6buUtE7m.jpg
  • 13
@ikov o o właśnie, zmieniłbym sobie oponki bo mam jakieś kendy co fabrycznie dodawali, ale boje się że jak założę cieńsze to na przyczepności stracę, już teraz jak w lesie jakiś pioch jest to mam problem
@ikov: faktycznie ten jasny boczek super pasuje do roweru, mam nadzieję że będą służyły tak dobrze jak mi. Ja daję u siebie 3 bary z przodu i 3,4 z tyłu. I jest dobrze i na asfalcie i na bruku. Nie byłoby ci łatwiej jakbyś zamienił pompkę i bidon miejscami? Albo przykręcił koszyk na ten uchwyt od pompki, żeby wygodniej wyciągać bidon w czasie jazdy?
@Ha1rless Na piach jeszcze nie wjeżdżałem, więc nie wiem jak... ale akurat bym się nie spodziewał sukcesów na tym polu, ani na innym, szczególnie zaoranym. Poprzednie micheliny power gravel 40 spokojnie ogarniały piach w Borach Tucholskich, kluczowa kwestia - nie zatrzymywać się, tylko kręcić, w czym pedały spd mocno pomagają. Te raczej będą już się uślizgiwać, chociaż to dopiero mam do sprawdzenia.

@fimino Kolor mi przypasował, bo niby nie ma znaczenia ale
@ikov: Ja to wolę mieć kontrolę nad rowerem na kwadratowych #!$%@? ;) Ale jak kiedyś dorobię się drugiego kompletu kół to w coś podobnego będę celował (z myślą o trasach gdzie przeważa asfalt)
@barubar Wczoraj miałem okazję zjechać z asfaltu - na twardej nawierzchni bez problemu, na piasku... Tak średnio bym powiedział, tak średnio. Ale tego się spodziewałem - za to asfalty i szutry moje :)
@barubar: Ja wiedziałem że będzie słabiej na luźnym podłożu, ale zjeżdżając jednym (w sumie to jedynym) dość stromym wąwozem po piasku już miałem w głowie myśl "o, już się z tego nie wyratuję". Wyratowałem się jednak, ale potem trochę ostrożniej jechałem. Za to upuściłem trochę ciśnienia z opon, do 3,5 i szutry są ok, a nierówny asfalt to w ogóle bajka.

@qbicone - dalej nie wiem jaka średnia, bo jadąc ze