Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1008
W Polsce to trzeba mieć doktorat z unikania podróbek. Idę na szybkie zakupy do #biedronka czy tam innego #lidl'a po składniki na sałatkę. Halumi bo lubię, jogurt grecki bo zdrowy. Przychodzę i robię sałatkę, ser jakoś się dziwnie kroi, jakiś miękki, jogurt niesmaczny, jakiś mdły. Patrzę a tu nie halumi, tylko haluNi. Nie jogurt grecki, tylko produkt jogurto-podobny o nazwie "grecki" gdzie aby zaoszczędzić, to dodano olej palmowy. (,)
#zalesie
trzeci - W Polsce to trzeba mieć doktorat z unikania podróbek. Idę na szybkie zakupy ...

źródło: comment_1658246001cUlHvhuedMrBUeeB1VcR7F.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@trzeci w Polsce jak w lesie odc 2137. Za ten Grecki to powinny głowy polecieć, jak ma być dobrze w tym kraju gdy wolacy takie oszustwa wymyślają sami sobie
  • Odpowiedz
@Matpiotr: @trzeci: Polecam aplikację zdrowe zakupy. Wystarczy że zeskanujesz kod i Ci pokaże czy ma dobry skład. Można znaleźć ranking produktów danego typu np parówek i porównać czy ma dobry skład. Zakupy sa dużo przyjemniejsze i prostsze.
  • Odpowiedz
@trzeci: To jest bardzo proste. Oni po prostu wpasowują się w upodobania klientów, a u nas przede wszystkim ma być tanio. Jeszcze na to nakleją że nasz gównomarket chroni bolskie rodziny przed inflacjo i gitówa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pit1337 błąd, u nas nie ma być tanio, u nas na być na PROMOCJI
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@acetone: serenada to w ogóle omijam. Raz kupiłem i był spleśniały w opakowaniu. No może się zdarzyć, ale chociaż raczyliby odpisać cokolwiek na zgłoszenie mailowe, rzuciłem z partią by mogli coś z tym zrobić by się inni nie nacieli czy coś. #!$%@?, zostałem zlany, słowa nie odpisali. Unikam, bo jak będę chciał pleśń na goudzie to sam sobie wyhoduje...
  • Odpowiedz
@moxie: no właśnie szukając tamtego foto natknąłem się głównie na te normalne pizzowe 00. Niemniej niech teraz turlają dropsa za tę 500 do pizzy, kupuję Basię i jest bueno.
  • Odpowiedz
@Nie_znany: No tutaj nie masz racji. Typ maki w tym przypadku 500 jest wg polskiej normy PN-A-74022:2003. Natomiast oznaczenie 00 jest wg normy włoskiej. Nie są one do końca tożsame ale odpowiednikiem 00 w PN jest 480-500. I na takiej mące spokojnie można wypiec napolitane. Przykładowo mąka włoska 04 to nasza 2000.
  • Odpowiedz