Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Aktualna praca (informatyk w firmie produkcyjnej) nie ma za dużych perspektyw. Muszę pomyśleć o zarabianiu większej kasy.

Do inzynierki napisałem kiedyś grę w Unity i dobrze się przy tym bawiłem, pomyślałem o robieniu gier w #unrealengine. Silnik raczej przyszłościowy i samo tworzenie gier na YT wygląda fajnie i dosyć prosto.

W pół roku po pracy i w weekendy dam radę ogarnąć jakieś podstawy żeby zmienić robotę?

Samo #programowanie średnio mi siedziało na studiach, ale tutaj widzę nie ma typowego klepania kodu.

Czy lepiej obrać inny kierunek? Admin w innej firmie? Jakieś bazy danych? Tester?
Nie ukrywam, żeby zmienić robotę musiałbym dostać 4.5-5k na start żeby mi się opłacało odejść. Trójmiasto i okolice.
#it #praca

Tutaj moja gra na androida sprzed kilku lat(zrobiłem ja szybko z zerowa wiedzą)
https://youtu.be/hTnhEiYrdA0
  • 13
@ImperiumCienia: @BornToDie69: @LoneRanger: nie zgodze się,
C++ w unrealu jest używany przez duże firmy głównie. Na pierwszą robote pójdzie do małej firmy złapie expa i może w tym czasie bawić się c++ by iść dalej.

Na pierwszej rozmowie na juniora nikt nie bedzie wymagać c++ bo wiedzą, żeś świeżak a co Ci dadzą kod do klepania to potem będą go poprawiać drugie tyle. Pisanie w c++ jest i "lepsze
@BornToDie69: gamedev jest przecież najgorszym wyborem spośród działów w IT. Mało płacą (w porównaniu do innych) i jeszcze pełno nadgodzin i crunchu xD
@BornToDie69: Wydaje mi się, że warto iść w to co sprawia Ci przyjemność. Jak to chociaż troche lubisz to imho warto, może i kasa nie taka jak w branży it, aczkolwiek i tutaj powoli się coś rusza. Junior ogarniajacy i perspektywiczny to spokojnie 5-7k+ bierze. A wyjadacze to kasują ładne hajsy za granicą. Ostatnio widziałem fajne oferty na deweloperów to 20-30k+, za robienie czegoś co się lubi wydaje się być zajebistą
@Zsan: o ile "wydaje mi się", że masz rację - to ciekawy jestem skąd takie przekonanie, są jakieś badania, statystyki? Ciekawi mnie czy jest jakiś ranking typu nie wiem:

1. gaming
3. embedded
3. web
4. banki czy inne sap-y


W sumie jednak to kwestia mocno subiektywna, nie sam język się liczy, założę się że wielu programistów nie miałoby ochoty siedzieć w big data czy podobnych dziedzinach gdzie wymagana jest np.
@Oo-oO: jak poszukasz „zarobki gamedev” to wyskoczy parę stron. Tendencja jest taka, że są one średnie, a jest większe ciśnienie (przynajmniej tak się słyszy). A zarobki testerów w gamedev to już w ogóle śmiechu warte
@Zsan: jeśli chodzi o zarobki to może i tak, ale w sumie to uszeregowanie dziedziny programowania po tym ile średnio płacą to trochę kiepska miara (tak mi się zdaje), dlatego byłem ciekawy czy masz na myśli jakieś konkretne kryteria czy choćby sondaże. Takie to trochę anegdotyczne "tak się słyszy" ;) ... słyszy się że comarchy/asseco są kiepskie a ludzie i tak tam idą. Brakuje jakichś rzetelnych danych, bo tym opłacanym przez