Wpis z mikrobloga

#pytanie #allegro #pytaniedoeksperta #prawo
Kupiłem nowe słuchawki gamingowe dla syna. Sprzedający na aukcji nigdzie nie napisał, że słuchawki są sprzedawane w opakowaniu zastępczym a dostałem tekturowe pudełko w którym słuchawki były w folii i to wszystko. Czyli w zasadzie bez pudełka. Syn się uparł, że on nie może grać z kolegami itp i nie chce czekać na odesłanie i zakup innych i je zostawiliśmy.

Jednak za takie podejście dodałem komentarz z negatywną oceną sprzedającego o braku poinformowania o tak istotnej sprawie. Sprzedający mi odpisał tak: "przedmiotem aukcji były słuchawki, nie opakowanie." i zażądał usunięcie negatywnej opinii i komentarza.

Kto ma rację? powinienem usunąć? Proszę o poradę.
  • 5
@Arkadian: jeden rabin powie tak drugi powie nie.

Nie jestem rabinem dlatego powiem, że negatyw to oznaka słabej komunikatywności z Twojej strony, bo zawsze da się jakoś dogadać bo wiadomo że wszyscy popełniamy błędy.

Ten negatyw szkodzi i Tobie i jemu.

Dlaczego zakładałeś że będą w ładnym pudełku? Co za różnica? Jak na prezent to trzeba było się skontaktować ze sprzedającym i zaznaczyć że chcesz mieć gwarancję ładnego opakowania, bo to
@Arkadian: przede wszystkim produkt (zawartość oferty) musi być zgodny z tym, co znajduje się na zdjęciach oraz w opisie oferty. Jeśli produkt jest niekompletny, należy skontaktować się ze sprzedającym w celu ustalenia dalszego postępowania. Oczywiście masz prawo subiektywnie ocenić zarówno zakupiony produkt (opinia produktowa), jak i przebieg transakcji i obsługę zamówienia (ocena sprzedaży). Szczegóły: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/oceny-i-komentarze/jak-wystawic-ocene-sprzedajacemu-mGwAg1LxPFW