Wpis z mikrobloga

Czym miałem się niby interesować jak mam ratę w dalszym ciągu dużo mniejszą niż wynajem? Ktoś kto ma kredyt w Twoim mniemaniu musi zarabiać g---o i być zakredytowany pod korek najwyraźniej ¯_


@zjem_cie_nie: To dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@TheGreenBastard bo gadasz farmazony jak jakiś połamaniec. Polska jedyny kraj gdzie ludzi jeszcze w---------ą w zmienne, banki rekordowe zarobki a taka lachudra jak ty mówi że było stałe na 5 lat brac XD. To nie ma ekonomicznego sensu ale gadasz żeby gadać. Ciekawe czy Twoi starzy też brali kredyt na stałe
  • Odpowiedz
@gwiazdozbior:

Najlepsze jest, że teraz jest cisnienie na kredyty z stałym oprocentowaniem powiedzmy na 10 lat. Ludzie, którym podskoczyły ktedytu lub biorą nowę na to się zgadzają. A za 3 lata będa sobie w brodę pluć jak WIBOR spadnie do sensownego poziomu.

Taki scenariusz jest prawdopodobny. Klient końcowy zawsze będzie stratny. Najpierw naganiano na franki, potem na złotówki po kule na niskiej stopie, teraz na stałe. Wszyscy którzy źle mierzyli
  • Odpowiedz
@miazdzacyorangutan: to akurat prawda. Glapa w tym "wywiadzie dobrze wypadł" w przeciwieństwie do tych dwóch krzyczących bab. Kto wziął kredyt w ostatnich latach to wykorzystał około dwóch lat posiadania długu na niskich stopach, więc ma ten plus. Ja z tego korzystałem i jak najbardziej zaliczam to do dobrego wykorzystania momentu. Teraz posiadanie długu jest droższe i okej - jak już nie będzie opłacać się go posiadać to spłacę w moment,
  • Odpowiedz
@miazdzacyorangutan: Tak, świetnie powiedział, szczególnie że to on jest odpowiedzialny za to, że siedział na najniższych stopach przy jednocześnie najwyższym rozdawnictwie jaki ten kraj widział i to jeszcze przez 2 lata po rozpoczęciu się kryzysu światowego związanego z pandemią.
Tak to działa, że na tych stanowiskach mają siedzieć ludzie z najwyższymi kompetencjami, którzy odpowiadają za stado baranów zajmujących się czymś innym niż rozmyślaniem nad sytuacją światowej i krajowej ekonomii.
To
  • Odpowiedz
@miazdzacyorangutan:
W polsce niskie stopy byly tylko 2lata w UK ponad 14lat masz kredyt na stalej stopie 1.5%
Do tego expert banku narodowego który otrzymuje wynagrodzenie w wysokosci 100k /miesiac mówił rok temu że ceny nie będą rosnąć a stopy zostana na tym poziomie jeszcze długi czas.

Film od 2min.

Jak to możliwe że zwykly kowalski jak ja przewidział 2lata temu hiperinflacje(wpisy na wykopie) w Polsce a ekspert za grubą
k.....r - @miazdzacyorangutan: 
W polsce niskie stopy byly tylko 2lata w UK ponad 14...
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: A teraz porównaj to do otoczenia makroekonomicznego.

Czy stopy były za niskie? Tak, ale rozumiem dlaczego. Czy podwyzka była bolesna. Tak. Czy wzrosły NPLe? Nie :)

Czyli nadal nas stać na obsługę kredytu to raz. A jak chcesz zobaczyć jak wyglądają gwałtowne podwyżki to zobacz jak Balcerowicz w 90’ r----------l gospodarkę w PL wykonując plan Sachsa którego sam Sachs w wywiadach się potem wstydził xD
  • Odpowiedz
Da sie. Skończ pajacowac.

Po 5 latach, podpisujesz na kolejne 5 lat. A skoro ktoś wziął darmowy kredyty, na praktycznie ujemnych stopach i dodatkowo nadplacał, to elo. Wygrał w totolotto


@TheGreenBastard: XD

Ty, to ja też mam stałe oprocentowanie tylko mi zmienia się co pół roku, a nie 5 lat. XD
  • Odpowiedz
zamiast "ze sporym niepokojem obserwujemy rynek i jeśli tendencja się utrzyma to stopy zostaną podniesione, więc uważajcie tam z tymi kredytami pod korek".


@MvPancer: Takie coś to Mentzen mówił od lat, ALE pewnie lewacy i pisowcy byli wtedy zajęci braniem kredytów pod korek i śmianiem się że Mentzen się na niczym nie zna i to katoliban. xD
  • Odpowiedz