Wpis z mikrobloga

#slask #kantor #krakow #katowice #waluty #wietnam

Siemka! Chciałbym dokonać wymiany PLN albo USD na VND (dong wietnamski) w gotówce. Z tego co znalazłem do tej pory to niekorzystne kursy walut w kantorach które znam... względem kursu NBP tracę aż 100 pln na każdy 1000 pln wymieniony ()

Czy jesteście w stanie polecić jakiś kantor lub doradzić gdzie najlepiej pozyskać dong wietnamski w banknocie?

Dzięki za każdą poradę! ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 15
dong wietnamski w banknocie?


@GumaCS2: Raczej taniej nie znajdziesz, bo płynność VND w Polsce jest zbyt mała. Jeśli chcesz lecieć do Wietnamu z VND przy sobie, to nie ma to sensu, bo na miejscu kursy są o wiele lepsze.

Jeśli po prostu chcesz mieć VND to zapytaj na forach podróżników, bo często ludzie zapominają wymienić przed powrotem do Polski.
@GumaCS2 uwaga w Wietnamie są 2 kursy dolara w zależności od daty produkcji. Banki wietnamskie przyjmują tylko te z nowymi zabezpieczeniami, te stare też wymienisz ale po gorszym kursie i nie wszędzie. 3 lata temu najlepszy kurs był o dziwo na lotnisku. Chociaż i tak najlepiej wyszło wybieranie z bankomatu rewolutem.
@Robuz:, @GumaCS2: to już zależy gdzie wymieniasz, ale zwykle to prawda można po prostu wybrać te pieniądze z banku, jeżeli nie jest pobierana prowizja, przy okazji warto zaznaczyć, że wszystkie znaczące waluty są chętnie kupowane chf, eur etc. chociaż dolar jest najpewniejszy
@GumaCS2: Ja korzystam z revoluta. Jedyny bezprowizyjny bankomat jaki znalazlem to vp bank (jest na lotnisku w hanoi i ogolnie chyba tylko w hanoi i okolicy), oprocz tego na bierzaco korzystam z agribank - limit bodajze 3kk dongów + oplata 22k, standardowa oplata to chyba 50k ale ktorys bankomat chcial mnie skroic na 5% transakcji. Przy revolucie nie wszystkie dzialaja + z reguly jest limit 2/3kk na transakcje. Nie liczylem tego