Wpis z mikrobloga

Boję się wszystkiego. Boję się wyjść z domu do sklepu. Bo się wstydzę. Że nic nie potrafię. Nie potrafię zrobić zakupów. Nie potrafię niczego wybrać, kiedy mam więcej niż jedna rzecz do wyboru. Nie wiem, co jest lepsze i wstydzę się, że wybiorę "gorsze". Boję się rozmowy z drugim człowiekiem. Boję się. Nawet nie tego, że powiem coś głupiego. Boję się, że drugi człowiek poświęci mi czas. Nie wyobrażam sobie, jak to jest mieć przyjaciół. Oni chętnie spędzają razem czas. Lubią się. Ja mam poczucie, że gdy z kimś kiedyś rozmawiałem, to zajmowałem jego czas. Nawet jak starałem się to wyartykułować i komuś zdradzilem, że nie chcę mu przeszkadzać, że źle się z tym czuje. Nawet jak ktoś mnie zapewniał, że nie ma problemu. Nawet jak ktoś powiedział, że lubi spędzić że mną czas. Nawet jakby ktoś zapewniał, sam pisał, zagadywał. To bardzo miłe. Ale nie potrafiłbym tak długo wytrzymać. Boję się, że jestem ciężarem. Bo kto chciałby że mną rozmawiać? Boję się wyjścia z domu.
Boję się wszystkiego, a najbardziej codzienności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#fobiaspoleczna #psychologia
  • 19
wypisz wymaluj cały ja. 0 znajomych poza pracą, bez której bym nie wychodził z domu. tylko po zakupy najwyżej. Co prawda z wiekiem zaczynam mieć coraz bardziej #!$%@? ale niewyuczone skille społeczne nie pozwalają normalnie w pełni funkcjonować. Gadam z ludźmi normalnie na luzie, ale co z tego skoro nigdy nie zagaduję pierwszy bo właśnie też czuję, że marnowałbym tej osobie czas, albo bym się tylko wygłupił.
@imperjo: psychoterapeuta moze pomóc, ale jest jeden sposób który pomoże każdemu. Za kazdym razem jak zauważysz że się boisz, robisz pompkę. W ciagu dnia zapisujesz te momenty a pod koniec sumujesz i pompujesz. Nie pytaj sie czemu to ma pomóc. TO pomoże lepiej niż terapeuta i nie ma człowieka któremu by ten sposób nie pomógł.
@imperjo: Czytając Twój wpis pomyślałem od razu o jednej książce. Nie twierdzę, że ona rozwiąże wszystkie Twoje problemy i możliwe, że tak jak sugerują inne osoby, mógłbyś odnieść jakąś korzyść z terapii i pracy nad samooceną czy asertywnością, ale nie wiem czy jesteś na to gotowy lub masz taką możliwość, a książka zawsze może być jakimś początkiem zmiany punktu widzenia.
Sebastjan - @imperjo: Czytając Twój wpis pomyślałem od razu o jednej książce. Nie twi...

źródło: comment_16578987701QOjsfZQ5Vk0XB4TFVvI1f.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@imperjo: Wiesz że nigdy nie będziesz wiedział czy wybrałeś lepszy produkt? Może lepszy produkt jest w innym sklepie, a może nie sprzedają go w kraju? Najlepiej coś zrobić samemu, to masz pewność że jest najlepszy.