Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gruby_Wujo: dokladnie, doloze do siebie, ze przy erze smartfonow i mozliwosci zdalnego blokowania telefonow, telefony nie sa lakomym kaskiem, portfele w wiekszosci bez gotowki ale inne rzeczy juz moga kusic, rowery, czesci samochodowe itd, chociaz mam wrazenie, ze w duzych miastacj rowery, felgi, katalizatory etc. kradna na potege
@pablosik Jeszcze trochę i takie domki na peryferiach będa musiały mieć zabezpieczenia i zasieki jak w RPA. Dla odważnych za to szykują się okazje cenowe.
w latach 90tych


@Ryuk: z 10-15 lat temu w okolicy okna z budowanego domu ukradli...

O Boże, jego wina! Jak śmiał się budować!


@pablosik: Nie jego wina, ale trzeba być naiwnym, aby sądzić, że jest tak bezpiecznie, że można nie zamykać drzwi/zostawiać coś na posesji bez zabezpieczenia. Okazja czyni złodzieja.
@pablosik a bo to nowość? Lepiej ukraść płot albo cos niż auto czy telewizor xD płot umi być warty 40k za 30k kupca znajdziesz od ręki


@fraciu: Akurat pierwszy raz słyszę aby kradli panele z podwórka
@pablosik bo się o tym mało mówi, cmentarze, traktorki, mini koparki, solary na latarniach (to się już chyba skończyło ale była plaga na początku aż wreszcie jak się odłączyło panel to ochrona przyjeżdżała) kratownice na zaporach itp. wszystko łatwo sprzedasz.
@pablosik jeszcze hit xd kiedyś na polu wujkowi rozebrali w nocy przyczepę zostały same opony bez felg, pewnie na złom. Jakieś 1000zl na złomie xd czysta kasa
mój stary +- 20 lat temu stawiał argument, że nie będzie budował domu, bo dziadek nie żyje, a jak nie ma komu pilnować budowy to rozkradną. Była w tym jakaś mądrość bez wątpienia.


@LMLOGID: Teraz na budowach instaluje się alarm i monitoring. Najczęściej z powiadamianiem na SMS. Mój brat czasami robi takie instalacje. Kiedyś dostał takie zlecenie po tym jak złodzieje oczyścili cały dom z miedzianych kabli.