Wpis z mikrobloga

@pablosik no mi znajomy powiedzial "to czemu nie masz monitoringu albo alarmu?" ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz nawet w domu trzeba montowac zaawansowane sysemy bezpieczenstwa bo wszystko mogą ukraść, wyobraz sobie, ze przy okazji z-------a przyczepy to ze składzika obok z------i też taczke oraz świder do wiercenia dziur w ziemi pod iglaki. Mi to jest szkoda takich ludzi, zeby nie miec na siebie pomyslu, byc biedakiem umyslowym
  • Odpowiedz
mój stary +- 20 lat temu stawiał argument, że nie będzie budował domu, bo dziadek nie żyje, a jak nie ma komu pilnować budowy to rozkradną. Była w tym jakaś mądrość bez wątpienia.


@LMLOGID: były w tym lata 90 i 20% bezrobocie po prostu
  • Odpowiedz
@Dziecko_Proboszcza: ciekawe co jest w owu żeby nie wypłacić kasy jak cię okradną. Zamontowane na ziemi czy na dachu? Te z dachu ukraść o wiele trudniej bo musisz przyjechać z podnośnikiem lub włamać się do domu dodatkowo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablosik: ale jaki jest sens zakładania paneli w domu w którym się nie mieszka? Przecież założenie to jest dwa dni aż tak by im ubyło jakby się wprowadzili i dopiero wtedy założyli? Nie rozumiem, dom na wypizdowie pod lasem, no kurde jeszcze tylko reklamy brakowało
  • Odpowiedz
@pablosik: czego to ludzie nie zajebia..
Ojciec stawial dom w latach 90ych. Po murach i dachu przyszedł czas na plot, siateczka najtaniej. W betonował słupki, siatka moze poczekac. 2 tygodnie staly.
KTOS Z-----Ł METALOWE SŁUPKI DO ZAMOCOWANIA SIATKI. X-----D
Nawet im soe nie chcialo ucinac, tylko widac bylo ze uciete do polowy obwodu i potem wyławymane.
Takie panele to rarytasik
  • Odpowiedz
  • 0
@pablosik: ale jaki jest sens zakładania paneli w domu w którym się nie mieszka? Przecież założenie to jest dwa dni aż tak by im ubyło jakby się wprowadzili i dopiero wtedy założyli? Nie rozumiem, dom na wypizdowie pod lasem, no kurde jeszcze tylko reklamy brakowało


@DzonySiara: Po pierwsze, dom nie jest na wypizdowie bo jeśli dobrze kojarzę to jest przy ruchliwej drodze i na styku dwóch miejscowości gdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pablosik: robisz fikołki i to spore, prosta zasada stara jak świat "okazja czyni złodzieja" pięknie by było żyć w kraju gdzie zostawiasz dom otwarty i nikt nigdy ci nic z niego nie ukradnie, złodziejstwo to s-----------o było jest i będzie dlatego trzeba trochę myśleć zapobiegawczo, a co do domu, jak się wprowadzałem to rozplanowalem to tak, że jak porobione były najważniejsze rzeczy, czyli woda, kanalizacja, prąd i jak wjechała już
  • Odpowiedz
@Papuga_wojtka dobrze odpowiem Ci. Ojciec całe dzieciństwo i młodość j---ł przy gospodarstwie sadowniczym swoich rodziców i widocznie miał uraz do "ogarniania wokół domu". Nie zbudował domu, a gospodarstwo swoich starych sprzedał. Kupił za to 3 mieszkania i dziś jest szczęśliwym 60 letnim emerytem, żyje sobie w M3 na nowoczesnym osiedlu, ma garaż przy samym wejściu do klatki, jeździ dużo na rowerze i raz, dwa razy w roku lata z matką na
  • Odpowiedz
@j3sion na dachu, raczej o kradzież się nie boję bo to szeregowka i zamknięta uliczka ale wiatr który ostatnio powyrywał nam ogrodzenia szybko namówił mnie na zakup ubezpieczenia i wybrałem przez znajomego takie ubezpieczenie co to klęsk żywiołowych tornad huraganów gradobicia nie wyłącza ;)
  • Odpowiedz
@Dziecko_Proboszcza: zakładam że ubezpieczenie instalacji naziemnej było by pewnie kilkanaście razy droższe lub w ogóle niemożliwe jeżeli chodzi o kradzież czy akty wandalizmu.

Jakieś pół roku temu jakiś człowiek zniszczył tak panele na farmie. Młotek i 10 min wystarczyło aby narobić strat na blisko pół miliona.
  • Odpowiedz
jaki jest sens zakładania paneli w domu w którym się nie mieszka?


@DzonySiara: pewnie je założyli aby móc korzystać na starych zasadach jeszcze. Czyli w ostatnim możliwym terminie tj. Kwiecień.
  • Odpowiedz
robisz fikołki i to spore, prosta zasada stara jak świat "okazja czyni złodzieja"


@DzonySiara: Odnoszę wrażenie, że w obecnych czasach jest to coraz powszechniejsze zjawisko. Brak myślenia i obwinianie wszystkich dookoła. Też chciałbym żyć w świecie gdzie nie ma złodziei itp, ale życie to nie bajka.
  • Odpowiedz