Wpis z mikrobloga

@pq18: co dziwnego w tym ze pomagamy uchodzcom z Ukrainy?

Wsrod ich patriotow wszyscy, przynajmniej mlode pokolenie, popieraja UPA i niejako je odbudowuja dzis w silach partyzanckich ale i czesci zbrojnych.
Dla nich UPA to jak dla nas AK.
@fishery: w którym miejscu napisałem ze popieram Łupaszków czy jemu podobnych morderców i zbrodniarzy?
Uważam za skrajnie niestosowne udzielanie publicznego poparcia dla jakichkolwiek zbrodniarzy - od Łupaszki, przez Che i Banderę po Hitlera i Stalina. Przecież ta Juleczka niczym się nie różni od kogoś kto mieszkając w Izraelu wstawialby sobie swastykę w opis i dziwi mnie, że tak wiele osób nie widzi w tym nic niewłaściwego
@fflou: to partyzantki z czasow IIWS. W obu wypadkach liczne i faktycznie uzbrojone i walczace. Takze jak najbardziej sa porownywalne.
Tak samo sa tez odbierane w swoich spoleczenstwach.

Pamietaj tez ze dla Ukriancow polskie osadnictwo wojskowe na Wolyniu bylo wrogami, majacymi za cel zpolszczyc te tereny i zgnebic ukrainska kulture i spoleczenstwo.

Ale nie chce mi sie o tym dyskutowac z jakas zielonka parugodzinna.
@Aster1981: a co ty gadasz, dla nich to są polskie rdzenne ziemie i dzisiaj większość z nich chętnie przytuliłaby kresy spowrotem. ile razy widzę "województwo wołyńskie i lwowskie zamiast przeprosin" to co by zrobili z tymi ludźmi którzy tam mieszkają i by im się nie podobał stan rzeczy? nie wiem, chociaż się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)