Wpis z mikrobloga

@Precypitat: Wiele autostrad na zachodzie ma tylko 2 pasy. To nie tak, ze Polska jest jakoś wyjątkowo upośledzona w tym względzie. Po prostu przydałoby się, żeby na odcinkach stanowiących obwodnice dużych miast były po 3 - tak jak to ma miejsce w Poznaniu. Przykładowo odcinek A22 we Włoszech od granicy z Austrią do Werony ma tylko 2 pasy, a jest #!$%@? obciążony ruchem. Tylko że jest tam zakaz wyprzedzania, a za
@Precypitat: Niby racja, ale porównaj jak biedni jesteśmy w porównaniu do Szwedów, Duńczyków, Belgów, Holendrów. Tam też w większości po 2 pasy, również na trasach tranzytowych. No i natężenie ruchu w liczbach pokazuje, ze daleko nam do tego co jest w Niemczech. 3 pasy przydałoby sie mieć dla wygody, owszem, ale jako niezbędne minimum jakoś działa to, co jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Precypitat: niby tak, ale wiedź sobie np na holenderską A2, gdzie od granicy też są tylko dwa pasy, w ciągu dnia to średnią prędkość masz niższą niż na polskiej DK XD Polska A2 to jest luksus, bo mimo wszytko na płatnym odcinku nie jest źle nawet w godzinach szczytu.

Z resztą mnóstwo autostrad i to tranzytowych w BE/NL jest z dwoma pasami tylko i nieraz jechałem kilka kilometrów za wyprzedzającym się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JudzinStouner: no wiem, ze jest sporo dwupasmowek w Europie, ale akurat ja bym rownal w gore a nie w dół. Połączenie z UK jest istotne, ale A2 to trasa do Niemiec i z Niemiec dla całego wschodu, choćby dlatego uważam ze 3 pasy należą się jak psu buda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: zresztą problemem nie są wyprzedzające się tiry, wiadomo że czasem trzeba. Problemem jest polski wyrób autostradopodobny, gdzie mając tylko dwa pasy można zablokować autostradę przez zwykłe, głupie wyprzedzanie tirów.

@Precypitat: problemem jest kultura jazdy polactwa, a raczej jej brak.
W UK na dwukierunkowej, jednopasmowej drodze, zobaczyć wyprzedzające auto to rzadkość. Nawet jak ktoś jedzie wolniej niż limit w danym miejscu to reszta jedzie za nim sznurkiem, a nie siedzi
@szpongiel: Prawie prawda, ale w efekcie nieprawda xD oczywiście, ze ludzie wyprzedzają na dwukierunkowych drogach i to bardzo często. Zwyczajnie robią to z większym pomyślunkiem i niemal nigdy ryzykownie. Oni mają po prostu dużo cierpliwości i lubią ustępować na drodze. Nagminnie ktoś osobówką zwalnia na autostradzie i pozwala ciężarówce wyprzedzić. Jednak tak samo wielu jeździ powyżej limitu na autostradach. Nikt nie #!$%@? 200kmh, ale takie delikatne 140 się widuje. Już ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: mój wpis nie miał na celu idealizować kierowców w UK tylko skrytykować kierowców w Polsce.

Sam jestem niedzielnym kierowcą i mało jeszcze widziałem, bo jeżdżę tu od niedawna i stosunkowo rzadko. Ale powierzchowna obserwacja jest taka, że Brytyjczycy na drodze nie są tacy ściśnieniowani, a Polak to zawsze jakby jechał wioząc kobietę w połogu na porodówkę.

Jakoś tam jest mniej znaków, zakazów, nakazów, drogi na prowincji są bardzo wąskie i
@szpongiel: W dużym ogóle to trafne spostrzeżenia. Mnie też Polacy #!$%@?ą na drodze jak wracam do domu xD
Chociaż Włosi to jeszcze gorsze zwierzęta. Jeżeli gdzieś jest jakakolwiek luka, to Italiano się w nią #!$%@? obdzierając ci bok i rozbijając się o bariery, bo będzie szybciej o 3 sekundy na espresso u Gianluigiego xD Bekę se robie ofc, ale takie jest ogólne wrażenie dotyczące ich jazdy.
@Precypitat: wszystkie autostrady (drogi ekspresowe chyba tez, ale tutaj pewny nie jestem) w Polsce są projektowane na 3 pasy, wiec rozbudowa nie będzie stanowiła problemu w przyszłości. Budowali dwa żeby ciąć koszty i wybudować więcej