Wpis z mikrobloga

do podróżujących na Dominikanę, Zanzibar czy Malediwy - czy robiliście jakieś szczepienia sporo przed wyjazdem?
będziemy szukać lasta w sierpniu i widzę że nawet jeśli chcielibyśmy się zaszczepić to zanim zaczną działać szczepionki to trzeba odczekać kilka tygodni. Darować sobie wyjazd z tego powodu?

#wakacje #podroze #dominikana #malediwy #zanzibar
  • 11
@evilonep:

Jakie szczepienia ochronne są zalecane przed wyjazdem na Zanzibar?



Ze względu na duże zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne w tym regionie, WHO, EDCD oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych ( MSZ ) zalecają przed podróżą na Zanzibar szczepienia ochronne przeciwko takim chorobom jak: zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, dur brzuszny, cholera, wścieklizna, tężec, błonica, krztusiec czy grypa.
@glos_zenady: nie no, to trochę przesadzone imo - tylu szczepień to nikt chyba nie robi przed wakacjami, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. Lecisz do jakiegoś hotelu, a w tych jest przecież względnie higienicznie nawet jeśli w jego najbliższej okolicy jest syf. Najważniejsze to mieć dobrą polise
@glos_zenady: jeśli masz możliwość to dla spokoju może warto się zaszczepić, też byłam szczepiona na ostatnią chwilę przed wyjazdem do Indii, z tego co pamiętam lekarz medycyny podróży mówił, że owszem, troche późno (2-3tyg przed wyjazdem), ale w razie czego coś już powinno działać. No i one są na 2-3 lata albo dłużej, więc będzie już załatwione na inne wyprawy :)
@glos_zenady: Ja lecąc na Zanzibar się szczepiłam. Słyszałam historie o tym, że na lotnisku na Zanzibarze robią wyrywkowe kontrole żółtych książeczek i tych którzy nie maja szczepienia na wzw typ A szczepią na miejscu. Ile jest prawdy w tej opowieści nie wiem, może mało. Jednakże ja chciałam uniknąć takiej ewentualności.