Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się z tym, że firma uzależnia wypłatę od tego czy sami dostali kasę od klienta? Pracuję przez pośrednika i ZAWSZE płacą fakturę pod koniec terminu (czyli ~14 dnia miesiąca) albo po terminie. Teraz termin mam na dzisiaj a zapowiedzieli, że zapłacą jutro albo w poniedziałek (°°

Argumentują to tym, że klient płaci z dużymi opóźnieniami.

#programista15k #pracbaza #programowanie
  • 16
@draki92: @phervers: @rskk: No właśnie zawsze płacili, z tymi kilkoma dniami opóźnienia - ostatnio te opóźnienia się zwiększają. Pracuję tam prawie rok, projekt generalnie spoko. Po prostu nie wiem czy nie traktować tego jako lampkę ostrzegawczą.
@dese: wszystko zależy jak masz umowę skonstruowaną. Jak w umowie nic nie masz o tym, że płacą ci hajs jak klient zapłaci dopiero to możesz zerwać umowę z dnia na dzień. Poza tym to niewiele można zrobić. W sądzie szłoby ugrać jakieś śmieszne odsetki za te parę dni i to wsio.
@dese: Ale co ciebie to obchodzi, to teraz ty komuś czegoś nie zapłacisz bo czekasz na przelew? Ty masz dostać kasę od twojej firmy w terminie który uzgodniliście, a to jak firma dogaduje się z klientem cię nie interesuje.
@dese: Ja pracuję przez agencję w gigantycznym korpo i płacą zawsze idealnie na czas co do godziny. Jak pewnego dnia spojrzałem na opinie o tej agencji w necie to aż się zaskoczyłem, bo są dużo niżej niż inni popularni pośrednicy i wiele osób zarzuca nieterminowość. Wydaje mi się, że to właśnie kwestia pilnowania płynności finansowej -> agencja nie "podkłada się" za ciebie i po prostu czekają najpierw na opłacenie faktury przez
@dese: Ja w umówię mam wpisane ze pośrednik nie kredytuje zleceniodawcy i muszę czekać aż oni zapłacą ¯\_(ツ)_/¯ No ale jak jest jakaś obsuwa to idziesz bezpośrednio do klienta i z nimi gadasz
@dese: Ta, glownie z polskimi firmami w Niemczech. I ogolnie z polaczkami. Zamawiaja usluge, wymagania maja, ale zeby zaplacic na czas to nie. Pare razy uslyszalem ze jestem roszczeniowy(xD), pare razy ze jak to sad jak to dopiero x spoznienia, czy ze to norma. #!$%@? polskie golodupce.

Dla mnie spoznienie to max 1 dzien. Wtedy dzwonie z zapytaniem.
Nie ma kasy? To kolejnego dnia pale wroty.
@dese: jesli pracujesz z duzymi klientami z usa/kanada to tam 30 dni na platnosc to standard, czasami wiecej. Trzeba sie specjalnie dogadywac na 14 dni i wpisywac odsetki za opoznienie w umowy zeby sie nie spozniali ( ͡° ͜ʖ ͡°)