Wpis z mikrobloga

@jamajskikanion owszem, dramat srogi. Nie wiem jak w takiej Wawce (przeprowadzka planowana za jakieś 1.5 roku) ale mam nadzieję że lepiej xD no i niestety starsze pokolenie nie walczy o swoje tylko się godzi na te warunki bo fajny zespół, bo ludzie, bo przyzwyczajenie i wiedzą na czym stoją. A firma się chwali milionowymi zyskami dając 200 brutto podwyżki ludziom xD
Obawiam się że już lepiej nagrywać na YT jak odkurzam w
@lilitch123: @jamajskikanion: Wydaje mi się, że księgowi to jest specjalny przypadek. W małych firmach jest ogromna rotacja, bo biorą sobie studentów za pół darmo i jak odejdzie to zaraz się znajdzie ktoś na jego miejsce. Dawna współlokatorka na studia pracowała jako księgowa i generalnie korpo to i tak była najlepsza opcja. W bodajże 3 innych firmach nie było zbyt kolorowo, w jednej to generalnie była cały czas kłębkiem nerwów.
Nie
@young_fifi:

Nie wiem w sumie skąd się bierze taka patologia - niby jako młodszy księgowych też nie masz super ważnych obowiązków (z tego co zrozumiałem z rozmów), ale jest bardzo dużo roboty, a płaca to niewiele ponad minimalną (2 lata temu). To wynika z tego, że dużo jest młodych księgowych czy co?


Zależy od korpo pewnie. U mnie np. nie ma czegoś takiego jak awans bo przepracowałeś X lat, a awans
@lilitch123: No i elegancko, bierz jak najczęściej niech zobaczą, że na zdalnej normalnie pracujesz itd. Ja w swoim grajdole wynegocjowałem całe 300 brutto podwyżki xD ale zdalną będę miał do końca listopada i mam być 1 dzień w biurze w tygodniu. Mam wrócić do biura na grudzień bo wtedy najwięcej roboty i trzeba wszystko podomykać.
Nie wiem jak w takiej Wawce (przeprowadzka planowana za jakieś 1.5 rok


@lilitch123: nie lepiej. Wychodzi na to samo - to co zarobisz to wydasz na zycie bo wszystko wiecej kosztuje. Plus tam trzeba wygladac, chodzic do fryzjera co 3 miesiace, miec najnosze ubrania itd. Bo trzeba sie poakzac ( ͡ ͜ʖ ͡)
@lilitch123: a w duzym korpo po paru latach jako ksiegowa mozna liczyc na 13k brutto, miasto wojewodzkie - oczywiscie nie w polskiej ksiegowosci, tylko outsourcing i zdaje sobie sprawe, ze taka stawka jest ponad norme, ale do osiagniecia