Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 55
544 107 + 144 = 544 251

34 #100km w tym roku. Gdy po afrykańskich upałach na koniec czerwca chciałem opadów deszczu to nie miałem na myśli 3 dni jesieni w środku lata (°° , jeszcze dzisiaj ten wiatr... Ciężko się wracało.

Zbliża się interwał zmiany łańcucha i czyszczenia napędu więc można pchać się w gruzy :D. Objechałem kilka dawnych PGR-ów (jedyny plus to w miarę utwardzone drogi polne w strategicznych kwadratach), po których mało co zostało. Z jednej strony okolice super bo taki trochę koniec świata - w sensie zadupia, tylko pola, łąki, pastwiska, cisza i spokój. Z drugiej jednak strony to takie po PGRowe wiochy gdzie psy dupami szczekają, a jednak jakaś lokalna społeczność żyje w teraźniejszości (picrel). Dodając do tego fakt, że to już strefa nadgraniczna z Ukrainą to już w ogóle robi się jakiś dysonans poznawczy w głowie. Niby XXI wiek, dość rozwinięty europejski kraj ale tu niestety nadal śmierdzi Rosją. Nie mam pojęcia kiedy to odciśnięte piętno się zatrze. Tym bardziej, że to nie tylko chodzi o krajobraz, a również o mentalność ludzką.

Dodatkowo na powrocie jeszcze widziałem truchło potrąconego dorosłego samca Łosia. Gigant. Lokalni myśliwi już się pojawili na miejscu, policję mijałem trochę dalej. Nie wiem co go walnęło bo na miejscu nie było nic rozwalonego prócz odłamków lampy na asfalcie. Szkoda byka, piękny był.

#kwadraty
Total tiles: 2410 (+26)
Max cluster: 1224 (+26)
Max square: 30x30 (-)
Udało się dociągnąć cluster do Cieszanowa co pozwoli za jakiś czas, w kilku jazdach rozbudować jeszcze bardziej cluster w tym kierunku, pewnie aż do granicy z UA.

#rowerowyrownik #szosa

Skrypt | Statystyki
źródło: comment_1657748761VlyRtbtBUkIWHTrYeg30Uz.jpg
  • 2