Wpis z mikrobloga

@Patol0g: każdy na dobry początek. Jak już postawisz pierwsze kroki z podręcznikiem polecam minimalizować mechanikę na rzecz storytellingu i dobrej zabawy. Chyba że jesteś nerdem który uwielbia rzuty i liczenie to inna bajka ( ͡° ͜ʖ ͡°)raczej zew 7ed będzie bliżej normalnej rozgrywki ale im starszy podręcznik tym lepszy.
@Patol0g: Jak koniecznie chcesz Cthulhu to ten po prawej. Ale niestety oba systemy są takie sobie. Szczególnie jeśli masz w grupie jakiegoś powergamera, bo system da się naginać bardzo mocno. Dodatków wyszło niby sporo, ale wszystkie oficjalne scenariusze są beznadziejnie napisane i praktycznie nakazują Strażnikowi prowadzić graczy po sznurku.
Więc jak to na początek to odradzam oba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Patol0g: Zależy w jakich klimatach lubicie grać i jak regularnie.
Tak jak wyżej pisali, odświeżona edycja Warhammera (4) jest bardzo przyjemna do grania, ale to medieval fantasy więc nie wszystkim leży. Za to zasady są dobrze przedstawione i daje dużo satysfakcji zarówno MG jak i graczom.
Całkiem przyjemnie też się gra w Jedyny Pierścień.
Jeśli coś w innych klimatach to (sam nie grałem ale słyszałem bardzo dobre opinie) Tajemnice Pętli. Ponoć
@krasnoludkolo: Cairn po polsku jest? Widziałem Łajdaka, ale nie Cairna... Masz może link?
@Patol0g: w sumie w pytke starterów się ostatnio pojawiło:
-warlock!
-smoczy jeźdźcy
-polska wersja OSE
-Diuna na 2d20
-achtung cthulhu na 2d20
-łajdak
-Brancalonia do dnd 5
-Midguard
...co tam mi jeszcze umknęło...?

Za darmo są dostępne np:
-strzygi
-szlamy i szkielety
-jagodowy las
-fajerbol
-katany i kimona
-advanced groty i giganci...

Wszystko zależy czego potrzebujesz. ¯\_(ツ)_/¯