Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dodaję ponownie, bo ktoś wyrzucił mój wpis zaraz po zakceptowaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Cześć Mirki,
od jakiegoś czasu czuję się gorzej (ogólne zamulenie, brak chęci, niskie libido). Od grudnia regularnie chodzę na siłownie, teraz też wrzucem dodatkowe ćwiczenia cardio w dni nietreningowe. Progress raczej średni.
Mam trochę problemów z zasypianiem, ale staram się spać 8h dziennie przynajmniej. Pracuję z domu, robota raczej bez stresu więc raczej wykluczam problem tutaj.

Na chwilę obecną wzrost 178, waga 74,5 kg, bf nie wiem, ale bardziej skinny fat.
Staram się trzymać michę, alkohol wyleciał niemal całkiem od 2 miesięcy, tak samo śmieciowe jedzenie.
Suplementuję wit D3 (4000j), cynk, magnez, wit A+E, jakiś kompleks witamin, kreatyna, białko.

Pochodziłem trochę popytać lekarzy i zrobić badania, wyniki poniżej:

wyniki z 05 lipca:
- wit B12 - 416pg/ml (norma 197-771)
- ferrytyna - 116 ug/l (norma 30 - 400)
- kwas foliowy - 13,3 ng/ml (norma 4,6 - 18,7)
- wapń - 2,40 mmol/l (norma 2,09 - 2,54)
- kortyzol rano - 16,3 ug/dl (norma 4,82 - 19,5)
- FSH - 2,67 mlU/ml (norma 1,5 - 12,4)
- LH - 7,59 mlU/ml (norma 1,7 - 8,6)
- Prolaktyna - 19,4 ng/ml (norma 4,04 - 15,2)
- SHBG - 52,74 nmol/l (norma 18,3 - 54,1)
- Testosteron - 590 ng/dl (norma 280 - 800)

wyniki z 26 maja
- Glukoza na czczo - 75,60 mg/dl (norma 70 - 99)
- T4 wolne - 1,28 ng/dl (norma 0,93 - 1,7)
- TSH/hTSH - 2,180 ulU/ml (norma 0,27 - 4,2)
- wit D3 - metabolit 25 OH - 28 ng/ml(norma 30-50) - tu wyszło poniżej normy - wtedy suplementowałem D3 2000j, po wynikach podniosłem do 4000j w konsultacji z lekarzem

Z ostatnich wyników wyszła podwyższona prolaktyna. FSH, LH, SHGB też w okolicy granicy normy. Endokrynolog uznał, że to jest ok i olał temat, a wyższa prolaktyna może wynikać ze stresu przy pobraniu krwi. WTF? Akurat nigdy nie miałem problemu z tym więc niezbyt trafia do mnie ten argument. Mam w planach skonsultować te wyniki jeszcze raz z innym lekarzem.
Jakieś porady? Czy wg Was jest się czym martwić podbitą prolaktyną?

#mikrokoksy #silownia #niebieskiepaski #zdrowie #prolaktyna #testosteron #shbg

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ce9c7805b65ae0e40f56b0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jest to wysoka prolaktyna. Nawet 1-2 dzień gorszy typu stres niewyspanie może mieć wpływ na wynik. Jak będziesz miał jakiś okres gdzie zero stresu, wyspany będziesz (ogranicz np w poprzednim tygodniu treningi typu zrób lekki i nie dodawaj cardio) i wtedy sprawdź. Jak wtedy znowu wyjdzie podwyższona to możesz iść do lekarza i np. Może zlecić test czynnościowy prolaktyny czy jak to tam się nazywało
OP: @Kasahara Wiem, że wrzucałem, ale ktoś usunął mój post po godzinie od zaakceptowania i nawet nie widziałem odpowiedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Saprofit Co do masturbacji, to w moim przypadku też odpada, od ostatniego stosunku do badania też było pewnie kilka dni, więc nie wiem czy to miało wpływ. Może faktycznie kwestie stresowe i głowa tutaj wpływa na poziom prolaktyny?

---

Ten komentarz został dodany przez
@AnonimoweMirkoWyznania: na prolaktynę dostinex, zbije do normy - lepiej trzymać w normie. Zrób mri przysadki, ale nie jest jeszcze zbyt wysoki na ryzyko gruczolaka. Na D3 bierz 6000-8000 przez 3 miesiące i ponów badania. #!$%@? normy, w innych krajach jest do 100 więc jak podbijesz to i tak jest dobrze. Miałem 70 i czułem się rewelacyjnie, przy dawkach 8000 dziennie. Więc warto dać więcej, d3 wchłania się wolno i warto przez