Wpis z mikrobloga

Zdradzę wam protip jak można mieć mieszkanie w stosunkowo niskiej cenie;p
1. Kończysz 18 lat
2. Zapisujesz się na mieszkania do remontu (w większości miast jest taka opcja)
3. Czekasz jakieś 3 lata żeby być na górze listy oczekujących;D
4. Przez kolejne 2 lata oglądasz mieszkania i jeżeli się trafi coś w normalnej lokalizacji to bierzesz
5. Remontujesz i już masz gdzie mieszkać;p
6. Mieszkanie wprawdzie nie jest Twoje(jeszcze), ale za to czynsz masz groszowy w porównaniu do wynajmu od Janusza.
7. Po kilku latach wykupujesz za grosze i sprzedajesz;p

Najbardziej problematyczny jest punkt 5, ale można to ogarnąć też swoimi siłami/że znajomymi. W czasach jak studiowałem poznałem ekipę przyjaciół którzy się dogadali i remontowali wspólnie kolejne mieszkania - było ich chyba 8 osób, przez studia w wolnym czasie zamiast imprezować ogarniali swoje mieszkania. Sam się o tym planie dowiedziałem dopiero przed 30(a raczej o możliwości otrzymania mieszkania do remontu z miasta), ale mam kilku znajomych którym udało się ten plan zrealizować/ewentualnie czekają na realizację punktu 7. Części udało się to idealnie zgrać punkty od 1-6 z końcem studiów. Może komuś to pomoże, ja żałuję że dowiedziałem się o tym tak późno i trochę z zazdrością patrzę na to jak w sumie małym kosztem, udało im się wywalczyć swoje mieszkanka;p owszem czas też kosztuje, ale inaczej jak jest się studenciakiem a inaczej jak już pracujesz, masz rodzinę dzieci etc- kiedyś wyrwanie się żeby komuś pomóc w remoncie to nie był taki problem jak teraz kiedy ma się rodzinę;)
#nieruchomosci #protip #mieszkanie
  • 39
@UrimTumim: A nie lepiej po prostu od razu na 1 czy 2 roku studiów na maksa skupić się na karierze aby zacząć pracę na pełen etat w zawodzie i mieć godne zarobki przy 25 lvl zamiast liczyć na mannę z nieba? Może 2 czy 3 typkom się udał opisany przez ciebie plan, za to 300 innym którzy wpadli na to samo się nie udało. Równie dobrze można w lotka grać.
@UrimTumim: no to niezły protip xd to już lepiej jakbyś napisał, że jak doda się podczas gotowania jajek soli do wody, to się je potem lepiej obiera, to jest dopiero protip xd

Spoko, można mieć mieszkanie od miasta jesli:
-masz sporo kasy od starych na remont
-studiujesz na kierunku, który nie wymaga od ciebie ciągłej nauki
-remontujesz w nocy(!) i weekendy
-mieszkasz ze starymi i oni Cię utrzymują
-ojciec ma firmę
@Pit1337: @Lomana_LuaLua: ja pierdziut - pisałem tylko że w części miast jest taka opcja, jak Ci pasuje możesz w to wejść, jeśli nie to nie wchodź. Możesz pójść w karierę, możesz rozkręcić biznes, możesz zrobić ze swoim życiem cokolwiek Ci się podoba. Jeden ma predyspozycje i przed 30 będzie miał własną firmę, a drugi do końca życia będzie siedział w robocie i ledwo ciągnie od 10 do 10. Jedni mają
@LM2525: teraz to patologia już wynajmuje mieszkania w nowiutkich budynkach z garażowcem i jeziorkiem przed oknem. Wiem co mówię, patola wprowadziła mi się na przeciwko i nie mieszka się lekko. Patola z innych częsci budynku wyprowadza psy "za potrzebą" na klatkę i nikt nie widzi problemu ¯\_(ツ)_/¯
@UrimTumim: Nie wiem jak to wygląda w całej Polsce, ale na śląsku na przełomie stycznia/lutego takich ruder było mnóstwo na olx/otodom, ceny 150-250 zł z tego co pamiętam, mimo wszystko nie wyobrażam sobie mieszkać w takich warunkach, remont na pewno nie kosztowałby jedynie 100k. Nie chciałbym ale dużo bardziej wolałbym mieszkać ze współlokatorami w normalnej dzielnicy, koszta nie wiele wyższe bo czynsz w takiej ruderze na pewno niski nie będzie.
@UrimTumim: czekałem mniej więcej 10 lat, aż znalazło się jakieś mieszkanie w miarę normalne do remontu. Wykupić możesz po bodajże 3 latach za 15 procent wartości, albo po 5 za 5% wartości. Sprzedać nie możesz przez 5 lat, chyba, że pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kupno innej nieruchomości bądź na coś tam jeszcze (kilka przypadków było), ale samochodu za kasę ze sprzedaży sobie np. nie kupisz.
Bytom here. I tragedii
naskrotyide 55 min. temu via Android+1

Dodam tez, ze jak wyremontujesz mieszkanie to placisz wiekszy czynsz oraz zeby je wykupic to wartosc mieszkania jest liczona od tego wyremontowanego za twoje pieniadze ( )


@naskrotyide: Źle dodajesz ;) ale to pewnie zależy od miasta itd.
Na okres remontu jesteś zwolniony z czynszu, płacisz jedynie fundusz remontowy + woda, prąd etc. Potem płacisz "horrendalne" pieniądze tzn. jakieś 300
@UrimTumim: No to jest jakiś plan na mieszkanie ale nie długoterminowo, w rodzinie jedna para tak zrobiła, i to prawda - to są mieszkania z patologią obok albo z dziadami którzy mieszkają tam po 50lat bez kibla. Nachodzili się ostro żeby znaleźć chociaż takie w którym kibel był w mieszkaniu. Znalezli w miarę ok - 2 pokoje. Remont u tych co mówię wyszedł 60k ale baardzo dużo chłopak zrobił sam, żeby