Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,

Jestem doświadczonym Senior QA Engineerem z ponad 8 letnim doświadczeniem w różnorodnych firmach. Głównie testy manualne, rozwijałem się w kierunku zarządzania projektami, leadowani, scrum mastera. Do programowania mnie nigdy nie ciągnęło.
Jednak czuje, że na aktualnej pozycjji się wypalam i szukam czegoś nowego w #it , niezwiązanego ze stricte testerką (lub tylko luźno). Tylko mam pustkę w głowie co to by mogło być. Jakieś propozycję?

Od razu zaznaczam, że widełki finansowe mam lekko wygórowane i niczego poniżej 15k na B2B + vat nie zaakceptuje (bo tyle plus minus teraz zarabiam).

Scrum Master? (mam certyfikat, trochę doświadczenia) - ale bym chyba tyle nie dostał
Release Manager? raczej dupna robota, też chyba nie za takie pieniądze
PO? Tu byłoby cięzko się załapać bez doświadczenia w nowej firmie a w aktualnej nie ma szans na takie przejście
Chyba, że poszukam czegoś z kierunku lead / #!$%@? QA ale w nowych firmach zawsze wymagają doświadczenia a u mnie ta fucha już obstawiona....

Pomożcie ;) ?

#programista15k #pytanie #pracbaza #pracawit

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cd3f5b045f750fb7a197bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 27
Moze devops? Nie jest to stricte programowanie, ale trzeba cos tam od czasu do czasu napisac, skonfigurowac.


@Warrior: i kto wezmie devopsa bez doswiadczenia za 15k?
@srgs: @ATAT-2: dev ops to nie tylko i wylacznie programowanie. Zalezy od pozycji i projektu. Nikt mu nie da 15K przy takim przejsciu, wiadomo.
Druga opcja jaka mi przyszla to tester automatyczny, ale odrzucilem totalnie bo tam praktycznie to jest samo programowanie.
Senior QA Engineerem z ponad 8 letnim doświadczeniem (...) Głównie testy manualne (...) Do programowania mnie nigdy nie ciągnęło.


8 lat testowania manualnego i senior QA? jak ty bez testow automatyczych tego seniora dostales, moze masz na mysli seniora w sensie ze emeryt? xD
@AnonimoweMirkoWyznania: widziałem na portalach pracy różne oferty w stylu Junior PM, gdzie doświadczenie w tym było tylko mile widziane. Wydaje mi się, że mógłbyś dostać się na taką pozycję, tylko pewnie musiałbyś zejść na rok-dwa trochę z pensji poniżej tych 15k. Wiem, że też, że w niektórych kontraktorniach (np. Sii) jest opcja żeby po jakimś czasie pracy się przebranżowić na inną ścieżkę (np. z testera na dewelopera albo scrum mastera) bez
@AnonimoweMirkoWyznania: To chyba kiepsko szukasz, widziałem na przestrzeni pół roku sporo ofert w PL na qa leada/pryncypala. Tych ofert jest niemało bo robota jest niewdzięczna, może to zależy od charakteru i predyspozycji ale zawsze widziałem taka osobę jako lider który ma zmusić testerow do robienia tego co management wymaga od qa leada, z jednej strony słuchasz problemow testerow, z drugiej musisz cisnąć targety managmentu
@KwasowyProktolog10kJava : to jakieś spaczone podejście masz, zawsze w projekcie powinien być jakiś czysty manual, choćby po to żeby nie marnować czasu i umiejętności tych od automatów na testowanie manualne. I testowanie manualne to też sztuka, która się wydaje prosta, ale wbrew pozorom od razu widać czy pracujesz z kimś kto się zna na robocie, czy jakimś juniorem, który dopiero zaczyna. Ja pracuję w automatach, ale na rozmowie rekrutacyjnej jak mi mówią,