Wpis z mikrobloga

2 tygodnie temu po raz pierwszy od roku jechałem do Wrocławia (odcinek Brzeg-Bielany Wrocławskie), powrót tego samego dnia ta sama trasą. Wjeżdżam na A4, widzę że nie pobiera się biletów więc od razu z różową mówimy że pewnie zniesiono chwilowo opłaty za autostradę bo i tak inflacja i wysokie ceny paliwa więc niech Polaki myślą że rząd jest super. Wczoraj przypadkiem dowiaduje się, że od tego roku jest nowa zasada opłaty za autostrady, jakąś średnio działająca aplikacja albo bilecik na Orlenie. Jakie to jest chore, jak raczej jestem na bieżąco z informacjami tak o tym słyszę pierwszy raz.
Ktoś miał podobna sytuację, spodziewać się 1000 zł mandatu?
#zalesie #pytanie #podroze
  • 6
@Krupier tylko na to liczę, nie wierzę że jestem jedyny który nie wiedział, w ciągu ostatniego roku jakoś niezbyt interesowały mnie inne tematy poza wychowywaniem nowo narodzonego bombelka, no ale takie informacje nigdy mnie nie omijały, tym bardziej że codziennie wykop + jakiś tvn24 w tle w tv
@ajag: No o tym było głośno przez dobre kilka miesięcy. Więc dziwne, że jako człowiek zmotoryzowany nic o tym nie słyszałeś. Wypadałoby raz na jakiś przeglądać zmiany w przepisach i na drogach bo jednak wszystko się zmienia z biegiem czasu. Ciul wie, czy dostaniesz karę, ale trzeba się na to nastawić. Innym tematem jest fakt, że o zmianach w płatnościach za bramki powinno się informować szerszymi kanałami i mimo wszystko dalej