Wpis z mikrobloga

raczej gówno decyzje kierowane nie wiadomo czym mireczku, są ludzie którym żyje się dobrze i są zadowoleni z pracy, życia, to świat zwariował i #!$%@? się gdzie nie trzeba ( ͡º ͜ʖ͡º)


@v1lk: jezeli zycie mnie czegos nauczylo to tego, zeby nie wierzyc nigdy ludziom, ktorzy opowiadaja jak to oni maja w zyciu dobrze i ze do wszystkiego doszli sami. To zwykli klauni czesto desperacko poszukujacy
@bronxxx: Zawsze mnie dziwiło wstawianie tego mema przez ludzi żyjących w Polsce.
Ja rozumiem w USA, bo kraj ten bardzo się zmienił. I dla znacznej części społeczeństwa dobrobyt się zmniejszył(zdecydowanie gorzej dla klasy średniej), kończy się dominacja USA, coraz większe podziały kulturowe wewnątrz kraju itp.
Ale w Polsce. W Polsce jak byłem dzieciakiem to było gówno, syf i bieda jak w Rosji, patologia wszędzie, złodziejstwo też. Kolejki wielkie a na półkach
@bronxxx gdy miałem 10 lat przyrzekłem sobie, że się wykształcenie, żeby nie musieć pracować cale dnie jak mój tata. No prawie wyszło, wykształciłem się zarabiam na etacie dość dobrze. No, ale mentalność Polaka wygrała więc pracuję dodatkowo na kolejne pół etatu i dodatkowo, żeby mi się nie nudziło wszystkie remonty w domu wykonuje sam. Sądzę, że można być szczęśliwym w dzisiejszych czasach, ale niestety ja nie potrafię być szczęśliwy i narzekam jak
@IcyHot @BananowyKoko No więc cieszę się mirasy, że wielu z nas się powodzi i dobrze. Dlatego też nie napisałem, że wszyscy dzielą ponury los ponurego żniwiarza.
@kawuKW Jeżeli pogoń za pieniądzem zrobiła z Ciebie takiego zgreda, to biegniesz w złym kierunku.
@MrNobody567 Lata 90 nie były kolorowe. Ale człowiek w podartych portkach i obdartych kolanach potrafił być szczęśliwy. Te dwie wieże pojawiały się w wielu filmach, które znam z młodości, a samo
@MrNobody567: Bo ludzie nie tęsknią za Polską tamtych czasów, tylko za tym, że byli młodsi i nie musieli #!$%@?ć za 500 zł miesięcznie w gównorobocie przy 20% bezrobociu w czasach większej przestępczości, tylko #!$%@?, gumy turbo, oranżada w proszku, piłka na dworze, no czego chcieć więcej Kaziu, teraz to te gówniaki tylko w telefony się ślipią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MrNobody567: @bronxxx: tu nie chodzi o pojęcie dobrobytu bo prawie każdemu żyje się lepiej niż w latach 90. W obrazku chodzi raczej o bardzo szybki postęp cywilizacji, cyfryzacji, wszechobecnej elektroniki, zanik wartości i tradycji w jakich byliśmy wychowywani. Inaczej spędzamy wolny czas, zajmują nas inne problemy niż te, na które byliśmy przygotowywani.

Osobiście trochę mnie to dręczy ten szybki postęp, mogłoby to trochę wolniej postępować. Ale z drugiej strony bogacenie