Wpis z mikrobloga

Sejm przyjął właśnie nowelizację przepisów, która zakłada konfiskatę pojazdu prowadzonego przez pijanego kierowcę.

BRAWO BRAWO BRAWO

Przepadek auta będzie zastosowany gdy:
- kierowca ma co najmniej 1,5 promila,
- jeśli spowoduje wypadek przy zawartości co najmniej 0,5 promila alkoholu we krwi
- lub niezależnie od stopnia stanu nietrzeźwości w sytuacji recydywy.

Policjant będzie mógł zająć samochód kierowcy na okres do siedmiu dni. Następnie prokurator orzeknie zabezpieczenie go, a sąd obligatoryjnie przepadek pojazdu. Jeżeli nie dojdzie do wypadku, jednak kierowca będzie w stanie nietrzeźwości sąd będzie mógł odstąpić od orzeczenia przepadku w szczególnych okolicznościach.

WAŻNE! Jeśli sprawca prowadziłby pojazd niestanowiący jego własności, sąd orzekałby nawiązkę.

Słychać wycie???

Ale dlaczego? Czy ten przepis uderza w Was? Czy chlejecie i wsiadacie za kierownicę?
Czy pozwalacie swojemu bliskiemu wsiadać do auta na rauszu?

Skąd w was tyle troski o nachlanych bandytów i ich prawo do wiecznego cackania się z nimi?

Każdy kto pracuje w służbach widział na własne oczy wiele tragedii spowodowanych przez chlejusów. Dlatego ja nie mam dla nich żadnego usprawiedliwienia i litości.

Skala drogowego bandytyzmu w oparach wódy w Polsce poraża. Nie zasługujemy na łagodne prawo pochylające się z troską nad bandytą.

W tej materii cieszę się więc, że podążamy śladem wielu krajów Europy Zachodniej gdzie takie rozwiązania funkcjonują i nikt nie biadoli, że to skandal.

Źródło: psy dają głos
#niebieskiepaski #rozowepaski
szynszyla2018 - Sejm przyjął właśnie nowelizację przepisów, która zakłada konfiskatę ...

źródło: comment_1657228568nzrWNdKHzpYIVkA2Wrlxwg.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@binGoldfinger: @Mrbimbek: @ElCidX: Ale powiedzcie mi w którym miejscu ja bronię osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu? Czy chęć pozbawienia takich osób wolności zamiast zabierania im własności to chęć obrony czy macie jakiś problem z czytaniem? Bo nie za bardzo rozumiem skąd u was takie wnioski, na pewno przeczytaliście mój komentarz?

@ig3r: ale czy właśnie zabranie auta to nie jest coś w stylu mandatu
  • Odpowiedz
@clas: masz napisane co w przypadku gdy kierowca nie prowadzi swojego pojazdu.

@polskiekoszmarynieamerykanskiesny: jeździsz zwykle autem na które Cię stać, mandaty zależne od zarobków są właśnie bardziej sprawiedliwe bo mandat za 2000 Janusza zaboli ale jakiś Oskarek tylko się zaśmieje bo dla niego to drobne. Jeśli da się osiągnąć cel bez wpychania ludzi do więzienia to też jestem za, zakłady karne są przepełnione, nie ma mowy o żadnej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@szynszyla2018: bardzo dobry pomysł. Wszystkim niedowiarkom chciałem grzecznie wskazać, że badanie krwi i alkotesty zawsze można zrobić dodatkowe (czyt. Nie ufać świeczce) i mieć dodatkową podpórkę. Kto się rozsądnie prowadzi i nie pije krótko przed jazdą, ten się i tak nie ma czego obawiać.
A jakieś p---------e, że komendant ukradnie nam drogi samochód, bo mu podpadliśmy to już jakieś urojenia są. Tak samo jak opowieści, że ugabuga na pewno będą
  • Odpowiedz
Czy kara nie ma być dla każdego taka sama za takie samo przewinienie? A jednak jedna osoba straci auto które można kupić za jedną minimalną wypłatę, druga takie na które przez rok będzie spłacać kredyt a trzecia wgl jakieś auto za miliony. Ale czy w takim razie to równa kara dla każdej z tych osób jeśli wszystkie były w takim samym stanie?

@polskiekoszmarynieamerykanskiesny: Podobnie z pozbawieniem wolności. Taki rok w
  • Odpowiedz
@binGoldfinger,
@Christoph_4:
Jesteście ignorantami. Zacznijmy od tego, że w tym k--------u homologację do pomiaru prędkości auta dostaje sprzęt, który albo mnóstwo wytycznych do poprawnego użycia, których pilnowania komendanci nie potrafią wymusić od swoich podwładnych albo pomiar polega na zmierzeniu prędkości auta policjantów, którzy wzrokowo oceniają brak zmiany odległości między autem mierzonego i mierzącego zakładając brak błędu pomiarowego xD

@synszyla2018 każdy kto pracował w służbach też wie co to niebieska karta, żółte papiery i jaka jest w tym kraju skala koszmaru rodzin z chlejącą głową rodziny. Każdy w służbach wie co mogą legalnie z takim fantem zrobic - g---o.
Ale spoko, zabierzmy auto żony potem córki, syna bo stary n------y w nocy zabrał im auto bo policja nie mogła
  • Odpowiedz
@Marczeslaw: nikt nie musi fałszować zawartości alkoholu we krwi

wystarczy fałszować wynik pomiaru zawartości alkoholu tak jak milicja znalazła sposoby na fałszowanie wyniku pomiaru prędkości jazdy samochodów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@clas: widzę, że kolega lubi sobie jedno piwko hehe przed jazdą jebnac. Bardzo dobry pomysł a pijaki d--a cicho
  • Odpowiedz
Każdy kto pracuje w służbach widział na własne oczy wiele tragedii spowodowanych przez chlejusów. Dlatego ja nie mam dla nich żadnego usprawiedliwienia i litości.


@szynszyla2018: Gdybyś widział na własne oczy ile tragedii zostało spowodowanych przez trzeźwych ludzi...

W tej materii cieszę się więc, że podążamy śladem wielu krajów Europy Zachodniej gdzie takie rozwiązania funkcjonują i nikt nie biadoli, że to skandal.


@szynszyla2018: Ile można wypić we Francji, Grecji
  • Odpowiedz
Coś takiego funkcjonuje w Holandii i nikt nie narzeka, tylko p0lacy hurr zabioro mi auto na kredyt durr hurr to moja własność nie majo prawa mi nic zabierać durr hurr to jeszcze po wczoraj mi zostało w wydychanym ja już trzeźwy jestem przecia durr


@Emporio: przy pisaniu takich rzeczy, warto wspomnieć, że w Holandii możesz sobie jebnąć dwa piwka i wracać autem (bo mają próg 0,5 promila), albo nabombić się
  • Odpowiedz
Czy kara nie ma być dla każdego taka sama za takie samo przewinienie


@polskiekoszmarynieamerykanskiesny: Absolutnie nie ma takiego założenia w polskim prawie karnym. Jeśli chodzi o kary majątkowe, to mamy stawki dzienne grzywny, które ustalane są właśnie w zależności od stanu majątkowego sprawcy. Wartość samochodu jest może trochę mniej dokładnym wyznacznikiem stanu majątkowego, ale w tym przypadku moim zdaniem w zupełności wystarczającym (bo skoro ktoś więcej wydaje na samochód, to
  • Odpowiedz