Wpis z mikrobloga

Jutro najważniejsze posiedzenie RPP w tym roku, a Kierownik Jaszczomp będzie decydował... Pośle do grobu albo PLN, albo kredytobiorców... Jak będzie, nie wiem, ale raczej to drugie... Choć na ile znam naszych rządzących to powinni najpierw zniszczyć kredytobiorców, by zdychali z głodu, a potem PLN, by można było przyjąć EUR na najgorszych możliwych warunkach.

Jeśliby nie podnieśli stóp, to jutro mamy $ po 5 PLN, a jeśli podniosą mocno to mamy krach na nieruchomościach najdalej za kilka miesięcy (choć PLN przestanie się chwilowo osłabiać).

Żeby było jasne, podnoszenie stóp już działa. Budowlanka już dostała zapaści i ceny materiałów lecą w dół. Potem przyjdzie czas na kolejne produkty. Niestety takie są konsekwencje socjalistycznej gospodarki z centralnym planowaniem (w kapitalizmie stopy ustala rynek, a nie socjalistyczny rząd, dlatego są w krótkim terminie niestabilne, ale za to w długim bardzo stabilne i reagują natychmiastowo, a nie z kilkuletnim opóźnieniem jak nasz Kapitan Jaszczomp, który walczył z deflacją, gdy ja i wielu pisało o zbliżającej się hiperinflacji).

Xtreme2007 - Jutro najważniejsze posiedzenie RPP w tym roku, a Kierownik Jaszczomp bę...

źródło: comment_1657134832I4zSOJrFAmxwjCRMrttQrp.jpg

Pobierz
  • 26
Niestety takie są konsekwencje socjalistycznej gospodarki z centralnym planowaniem (w kapitalizmie stopy ustala rynek, a nie socjalistyczny rząd, dlatego są w krótkim terminie niestabilne, ale za to w długim bardzo stabilne i reagują natychmiastowo, a nie z kilkuletnim opóźnieniem.


@Xtreme2007: Wiem, że krytyka polityki jaszczembia jest uzasadniona, ale na miłośc boską opie, co to za gównohasełka rodem z głowy konfiarskiego myśliciela XD
aei9077 - > Niestety takie są konsekwencje socjalistycznej gospodarki z centralnym pl...

źródło: comment_1657138390aWOCfb9a1srqyfMFoOjsQ8.jpg

Pobierz
@Xtreme2007: obecnie rynek widzi tylko jedno - Europa jest w głębokiej dupie. Ceny energii (głównie gazu) są na astronomicznych poziomach, a mamy lato. Poza tym, EBC nie zaczęła jeszcze podwyżek stop mimo wysokiej inflacji. Generalnie konsensus jest taki, ze dopóki nie pojawi się światełko w tunelu to Europę czeka ciężki kryzys.

A Polska to kraj frontowy, z komunistycznymi zapędami jak Węgry. Komu są potrzebne żetony w ciężkich czasach?
Pośle do grobu albo PLN, albo kredytobiorców... Jak będzie, nie wiem, ale raczej to drugie... Choć na ile znam naszych rządzących to powinni najpierw zniszczyć kredytobiorców, by zdychali z głodu


Zgodnie z duchem socjalizmu, wpierw trzeba stworzyć problem (gigantyczne raty) by potem móc bohatersko ten problem rozwiązać i pokazać że Państwo działa a PiS dba o ludzi ¯_(ツ)_/¯

a potem PLN, by można było przyjąć EUR na najgorszych możliwych warunkach.


@Xtreme2007 w
@Slazgu: a nieruchomości też w dół, ament. Ludzie nie mogą zrozumieć, że spadnie liczba transakcji, a jeżeli spadnie cena to nieznacznie. Ludzie będą brać za gotówkę.

mieszkanie spłaciłem rok temu, spokojnie będę sobie patrzył jak plebs tonie.


@Nester86: czyli byłeś plebsem tylko do końca 2021?