Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k
Zdarzyło wam się prosić o wcześniejszą płatność za fakturę? Kończę lada moment dwa remonty na które zakładałem budżet w okolicach 70k, wyszło prawie 110k i żeby czuć spokój poprosiłem dzisiaj w korpo o wcześniejszą płatność - co miesiąc czekają do ostatniej chwili więc puszczają go 13/14stego. Dostałem odpowiedź negatywną bo jak ja dostanę to inni też będą chcieli.. Trochę to słabe jak dla mnie bo po pierwsze, kto niby ma się dowiedzieć i prosić o to samo?! A po drugie imo to żaden problem zlecić przelew i odhaczyć, że zapłacono za fakturę ehh ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
@Dominias: to nie jest takie proste, hajs na wypłaty może być przelewany np z rachunków walutowych, jakiś krótkoterminowych lokat itd akurat w dzień wypłaty, do tego księgowe wklepują masowo wszystkie przelewy z danym teminem realizacji, prosząc o taki przelew wcześniej możesz generować masę roboty dla księgowości
  • Odpowiedz
@Dominias: moja żona księgowa z budowlanki. Non stop dzwonią drobni żeby im chociaż tysiąc dwa zapłacić żeby mieli płynność do terminu płatności.

Generalnie terminy płatności to jest niezły rak.

Moja żona tak przesiąknięta tym że za wodę, prad i wszystko w domu co akurat ona płaci to idzie ostatniego dnia ..
  • Odpowiedz
@Dominias: U mojego klienta też to przycieli, bo dużo osób korzystało 1-2 dni wcześniej i rozjeżdżało im to płatności na wszystkich. Ale...
Myślałeś o KK? Np w BNP albo Citibank? Mógłbyś sobie wziąć limit 15k i płacić nią za zakupy, a zaraz po wypłacie spłacać ile użyjesz - miałbyś większą płynność i brak kosztów odsetek. A jeszcze za ransakcje byś sobie napykal gównopunktów do wykorzystania w sklepach z elektroniką :)
  • Odpowiedz
Kończę lada moment dwa remonty na które zakładałem budżet w okolicach 70k, wyszło prawie 110k


@Dominias: do tego w zasadzie powinna służyć twoja poduszka finansowa, a klienta nie interesuje czy masz remont / bąbelka / zakup auta itd.
  • Odpowiedz