Wpis z mikrobloga

Z okazji Święta Niepodległości w USA Amerykanie świętowali m.in. swoją wolność do posiadania broni - tego dnia w kraju Wolnych i Odważnych miało miejsce tylko 5 masowych strzelanin.

Na filmiku poniżej tłum uciekający przed napastnikiem, który postrzelił dwóch policjantów. W tle piękne fajerwerki celebrujące wolność.

Najbardziej śmiertelna była strzelanina w Highland Park gdzie napastnik strzelał do ludzi z dachu budynku przy pomocy karabinu. 22 latek zabił 6 osób i ranił 31.

Łącznie we wszystkich strzelaninach w USA w Święto Niepodległości zginęło 180 osób.

Jak się czujecie w tej zniewolonej Europie?

#neuropa #4konserwy #bron #prawackalogika #wydarzenia #usa
rzep - Z okazji Święta Niepodległości w USA Amerykanie świętowali m.in. swoją wolność...
  • 259
@mayek:

Daleko mi do bycia prawakiem, ale nie podoba mi się że mamy tak trudny dostęp do broni.


Kazdy zdrowy na umysle, niekarany polski obywatel, ktorego STAC zeby taka bron kupic oraz przechowywac, serwisowac oraz co wazne w miare regularnie z niej strzelac... takowe pozwolenie dostatanie. Kazdy.

Ten lament podnosza generalnie ludzie ktorzy nigdy broni w rekach nie mieli, ludzie ktorych na zakupa oraz uzywanie broni NIE STAC oraz oszolomy ktore
@rzep: Ehh, ciągle przytaczasz ekstrema zamiast prawdopodobnych scenariuszy.

No ja z waszej strony

Jakiej "naszej"? Wybacz ale nie bardzo mnie interesuje co ludzie mówili wyżej na ten temat, w końcu każdy może się tu wypowiedzieć a ja absolutnie nie podpisywałem się pod niczym, nawet plusem.

Kijem bejsbolowym nie uderzysz kogoś w tył głowy z 200 metrów z dachu.


.22lr też nie, w tym momencie musiałbym cie zapytać czy byłeś kiedyś na
Jakiej "naszej"? Wybacz ale nie bardzo mnie interesuje co ludzie mówili wyżej na ten temat, w końcu każdy może się tu wypowiedzieć a ja absolutnie nie podpisywałem się pod niczym, nawet plusem.


@Malbor: Ludzi, którzy przyczepili się o kaliber.

.22lr też nie, w tym momencie musiałbym cie zapytać czy byłeś kiedyś na strzelnicy i czy wiesz jak się strzela z .22lr? Nie zakładam że nie byłeś lecz w takim wypadku chyba
@rzep:

No ja właśnie to krytykuje


Czasem mam problem właśnie ze zrozumieniem jaki jest cel tych postów.
Udowodnić że Ameryka pod pewnymi względami to bantustan? Chyba nikt wątpliwości nie ma (szczególnie w kwestii dostępu do broni palnej) .

Udowodnić że broń jest be? Te posty tego w żaden sposób nie udowadniają, bo to nie broń zabija tylko ludzie.

Ludzi, którzy przyczepili się o kaliber


Jedynie z @Thermosflasche się zgadzam, reszty albo
Sa. Jak najbardziej. Na kazdej imprezie tej wagi.


@Makak87: o, a to niespodziewanka w sumie, mile się zaskoczyłem, że będąc na ogromnym koncercie/meczu czuwa nade mną snajper. Bo o snajperach w oknach na jakiś wydarzeniach politycznych to wiedziałem

dzięki za info
@Malbor:

Udowodnić że broń jest be? Te posty tego w żaden sposób nie udowadniają, bo to nie broń zabija tylko ludzie.


Klasyczny tekst. Tylko problem polega na tym, że to właśnie ludziom dajemy dostęp do tej broni.

Broń w magazynie nie zabija, ale skoro dajemy ludziom tą broń do rąk to już zaczynamy być odpowiedzialni za to kto i na jakich zasadach taką broń może zakupić.
No tak, i to mu ujmuje prawdziwości w jakimś stopniu czy co?


@Malbor: Tak, co wyjaśniłem powyżej. Skoro broń nie zabija, tylko ludzie, no to trzymajmy broń w magazynach i z dala od dostępu przez ludzi.

Wtedy będzie to zgodne z tym powiedzeniem - broń nie będzie zabijać, bo ludzie nie będą mieli do niej dostępu.

No i ja się zgodziłem powyżej, że mało kto twierdzi że polityka dostępu do broni
a do celów obrony osobistej? czyli wiesz, rzeczywistego celu kupienia broni?


@prewenaza: Jeśli będziesz miał rzeczywistą sytuację zagrożenia zdrowia lub życia i użyjesz do obrony broni, którą masz do celów sportowych, to nie będziesz miał w związku z tym problemów, bo w przypadku obrony koniecznej masz prawo korzystać z wszystkiego co masz pod ręką.

Jeśli ktoś Ci się włamie do domu, a ty wyjmiesz swoją broń sportową i będziesz się nią
a do celów obrony osobistej? czyli wiesz, rzeczywistego celu kupienia broni?

@prewenaza: Jeśli będziesz miał rzeczywistą sytuację zagrożenia zdrowia lub życia i użyjesz do obrony broni, którą masz do celów sportowych, to nie będziesz miał w związku z tym problemów, bo w przypadku obrony koniecznej masz prawo korzystać z wszystkiego co masz pod ręką.

Jeśli ktoś Ci się włamie do domu, a ty wyjmiesz swoją broń sportową i będziesz się nią