Wpis z mikrobloga

Z okazji Święta Niepodległości w USA Amerykanie świętowali m.in. swoją wolność do posiadania broni - tego dnia w kraju Wolnych i Odważnych miało miejsce tylko 5 masowych strzelanin.

Na filmiku poniżej tłum uciekający przed napastnikiem, który postrzelił dwóch policjantów. W tle piękne fajerwerki celebrujące wolność.

Najbardziej śmiertelna była strzelanina w Highland Park gdzie napastnik strzelał do ludzi z dachu budynku przy pomocy karabinu. 22 latek zabił 6 osób i ranił 31.

Łącznie we wszystkich strzelaninach w USA w Święto Niepodległości zginęło 180 osób.

Jak się czujecie w tej zniewolonej Europie?

#neuropa #4konserwy #bron #prawackalogika #wydarzenia #usa
rzep - Z okazji Święta Niepodległości w USA Amerykanie świętowali m.in. swoją wolność...
  • 259
  • Odpowiedz
sam przedtem zauważyłeś, że sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia, to zdarzenie losowe, a nie stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, więc do zapobiegnięcia jej potrzebne są środki prewencyjne, którym może być broń palna kupiona na pozwolenie do ochrony osobistej. Jeśli oczywiście chcemy zostać przy durnej celowości pozwoleń.


@inshallah: Przeciętny człowiek w Polsce nie potrzebuje posiadać broni do obrony osobistej i to jest fakt.

Dlatego takie pozwolenie jest wydawane tylko ludziom, którzy mają ku temu uzasadnione powody - np. z racji pełnionego
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert:
Ja akurat jestem i bede jeszcze bardzo dlugo przeciwnikiem wydawania pozwolenia na noszenie broni ze soba. Jesli ktos taka potrzebe ma to sie z tej potrzeby bez problemu wytlumaczy. Nie znam osobiscie przypadku zeby ktos mial z tym problem.

Tak, dobrze punktujesz ''sportowy'' absurd. Jest to bareizm prawny ale o to jak bardzo realny jest to problem dla przecietnego uzytkownika broni... sam sobie odpowiedz. Chcesz to masz. Kwestia nazewnictwa, niczego innego. Przy cenach ammo argument o skadkach i kosztach uwazam za kabaretowy.

Na tle krajow EU wcale a wcale nie jest u nas z tymi pozwoleniami zle i nie widze zadnego powodu zeby w tej kwestii cokolwiek zmieniac. A juz zwlaszcza jesli chodzi o noszenie ze soba broni w miejscach publicznych. Na cos takiego mojej zgody nie
  • Odpowiedz
  • 2
@Kozajsza

Jak się czujecie w tej zniewolonej Europie?


@rzep: Tragedia. Chciałbym móc żyć w kraju ludzi wolnych gdzie jakakolwiek poważniejsza choroba bankrutuje moją rodzinę, kredyt studencki spłaca się całe życie, każdy debil może kupić w markecie karabin szturmowy, a policja która nawet w najmniejszej wiosce jest wyposażona jak armia siedzi 40 minut pod szkołą czekając aż wymorduje on dzieci, zwłaszcza tą zgwałconą 10-latkę której odmówiono aborcji i powiedziano jej że macierzyństwo powinna postrzegać w
  • Odpowiedz
Zobacz sobie co robi 22LR z odległości prawie 300 metrów.

Tak 22LR nie ma takiego "stopping power" jak 5.56, że nawet średnio celny strzał jest w stanie "wyłączyć" przeciwnika ale są to ciągle naboje bez problemu penetrujące ciało i kości.

Wystarczy strzał w głowę, serce czy inny z kluczowych organów i wąchasz kwiatki od spodu.


@rzep: chodzi o to, że zesrałeś się że AR15 można kupić za 368 dolarów. I jako dowód zalinkowałeś sportowy karabinek bocznego zapłonu imitujący AR15. I nie, to nie jest AR15 w kalibrze .22LR na zasadzie że ten sam karabin (model) może występować w różnych kalibrach. Tak by było jakby chodziło o AR w kalibrze .300 Blackout albo .458 SOCOM.
Karabin AR15 działa na zasadzie odprowadzenia gazów prochowych przez boczny otwór w lufie i ryglowania przez obrót zamka. Są to kluczowe cechy tego karabinu i bez nich nie można mówić o AR15. To co zalinkowałeś nie posiada tych cech i działa na banalnej, najprostszej zasadzie odrzutu zamka swobodnego.
siepan - > Zobacz sobie co robi 22LR z odległości prawie 300 metrów.

Tak 22LR nie m...

źródło: comment_1657030036ZM4tVDEKtuf5CODRPATHAh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
z najlepszą infrastrukturą


@Kaker: xD

Powiedz mi, że nie masz pojęcia o USA, nie mówiąc, że nie masz pojęcia o USA.
  • Odpowiedz
  • 4
@rzep poprostu nie wiesz czym jest infrastruktura i próbujesz mnie zdyskredytować w dyskusji ale nieudolnie bo kojarzysz to pojęcie bardzo wąsko, więc #!$%@? i nie zgrywaj mądrego
  • Odpowiedz
Twój sposób udowadniania swoich racji jest strasznie agresywny i prostacki


@Malbor: bo piszesz takoe bzdury, że łatwo stracić cierpliwość. Nie praktycznie żadnego znaczenia, czy ktoś urządza strzelaninę jakims bocznym zapłonem, czy jakimś innym kalibrem.2137.
Niewyobrazalna to jest różnica miedzy strzelaniną a jej brakiem.
Wedlug Ciebie znaleźć się w środku strzelaniny z AR z bocznym zapłonem to jak wyjść w deszczową pogodę. Mniej wiecej takie znaczenie ma zwrot "niewyobrazalna różnica" gdybyś
  • Odpowiedz
poprostu nie wiesz czym jest infrastruktura i próbujesz mnie zdyskredytować w dyskusji ale nieudolnie bo kojarzysz to pojęcie bardzo wąsko, więc #!$%@? i nie zgrywaj mądrego


@Kaker: Drogi, autostrady, tunele, mosty, lotniska, dworce i tory kolejowe.

Teraz mi pokaż, jak ta infrastruktura jest najlepsza w USA xD
  • Odpowiedz
z najlepszą infrastrukturą


@Kaker: najlepszą w czym? 10-pasmowe wiecznie zakorkowanie autostrady? Internet poza metropoliami na poziomie z 2000r.? Płacenie czekami czy też kartą przy użyciu paska magnetycznego i podpisu? 3 linie kolejowe na krzyż? Brud, smród i ubóstwo w metrze?
  • Odpowiedz
  • 1
@rzep wymieniłeś jedynie infrastrukture transportową #!$%@? że są jeszcze inne byle by do narracji pasowało
¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Tymajster:

. Nie praktycznie żadnego znaczenia, czy ktoś urządza strzelaninę jakims bocznym zapłonem, czy jakimś innym kalibrem.2137.


To jest gigantyczna roznica. Jak ja bym mial ochote zabic sobie troche ludzi i mial do dyspozycji co najwyzej .22.... to zamiast kupic bron wzialbym sie za skup srodkow chemicznych lub wzmacnianie i opancerzania samochodu terenowego.

Taka to jest roznica.
  • Odpowiedz
wymieniłeś jedynie infrastrukture transportową #!$%@? że są jeszcze inne byle by do narracji pasowało

¯\(ツ)/¯


@Kaker: To co innego ma tak zajebiste USA? Elektrownie? Może w Texasie, gdzie mają ciągłe blackouty?

Czy może komunikacyjna (co Ci już @adibor napisał wyżej,
  • Odpowiedz