Wpis z mikrobloga

Z okazji Święta Niepodległości w USA Amerykanie świętowali m.in. swoją wolność do posiadania broni - tego dnia w kraju Wolnych i Odważnych miało miejsce tylko 5 masowych strzelanin.

Na filmiku poniżej tłum uciekający przed napastnikiem, który postrzelił dwóch policjantów. W tle piękne fajerwerki celebrujące wolność.

Najbardziej śmiertelna była strzelanina w Highland Park gdzie napastnik strzelał do ludzi z dachu budynku przy pomocy karabinu. 22 latek zabił 6 osób i ranił 31.

Łącznie we wszystkich strzelaninach w USA w Święto Niepodległości zginęło 180 osób.

Jak się czujecie w tej zniewolonej Europie?

#neuropa #4konserwy #bron #prawackalogika #wydarzenia #usa
rzep - Z okazji Święta Niepodległości w USA Amerykanie świętowali m.in. swoją wolność...
  • 259
@Thermosflasche: Kumplu, pozwól że zadam ci to pytanie jeszcze raz: jakie to ma #!$%@? znaczenie?

Problem jest taki że, jak zauważył @rzep, AR-15 można w Stanach kupić tak jak u nas, nie wiem, #!$%@?... lody na patyku. Są wszędzie, są łatwo dostępne, są względnie tanie.

Pojawiasz się ty, na białym kucu, stwierdzając że @rzep to debil, bo zalinkował AR-15 strzelający amunicją bocznego zapłonu, niewielkiej mocy, totalnie ignorując przy tym fakt
@mnik1: Możesz wskazać gdzie obraziłem @rzep albo stwierdziłem że jest "debilem"?
Wrzucasz w komentarze jakieś swoje wyobrażenia że my wszyscy chcemy się tu zwyzywać a jesteś w tym temacie jedyną osobą która się tego dopuszcza.

Stwierdziłem tylko fakt że mówić o kalibrze 22Lr w kontekście strzelanin masowych (w USA) to jak mówić np. o scyzorykach w kontekście ataków nożowników w Londynie. Fakt zdarzają się takie przypadki ale jest to mały procent,
totalnie ignorując przy tym fakt że, pozwolę sobie zacytować sam siebie, "AR-15 można w Stanach kupić tak jak u nas, nie wiem, #!$%@?... lody na patyku".


@mnik1: Nigdy nie ignorowałem tego faktu. Sama myśl na temat tak powszechnego dostępu do broni w USA sprawia że dawno spisałem ten kraj na straty w kwestii ewentualnej emigracji z Kraju.

Moje uwagi miały na celu wskazanie tylko że niska cena podanego przez @rzep karabinu
22lr na ~90% nikt by nie zginął, 7.62x51 na ~90% nikt (z postrzelonych) by nie przeżył, mam nadzieje że wyjaśniłem


@Malbor: Absolutna bzdura.

Zobacz sobie co robi 22LR z odległości prawie 300 metrów.

Tak 22LR nie ma takiego "stopping power" jak 5.56, że nawet średnio celny strzał jest w stanie "wyłączyć" przeciwnika ale są to ciągle naboje bez problemu penetrujące ciało i kości.

Wystarczy strzał w głowę, serce czy inny z
rzep - > 22lr na ~90% nikt by nie zginął, 7.62x51 na ~90% nikt (z postrzelonych) by n...
Stwierdziłem tylko fakt że mówić o kalibrze 22Lr w kontekście strzelanin masowych (w USA) to jak mówić np. o scyzorykach w kontekście ataków nożowników w Londynie. Fakt zdarzają się takie przypadki ale jest to mały procent, gdyż jest to narzędzie nieadekwatne do zadania.


@Thermosflasche: 22LR w żaden sposób nie jest scyzorykiem w tym porównaniu. Zobacz sobie co ten nabój robi z ludzką głową na filmiku poniżej, a z ciałem na filmiku
rzep - > Stwierdziłem tylko fakt że mówić o kalibrze 22Lr w kontekście strzelanin mas...
@rzep: Ależ ja absolutnie nie neguje śmiertelności tego kalibru, jedynie wskazałem różnicę o którą się pytał chłop wyżej.

głowę, serce czy inny z kluczowych organów


Jak najbardziej, ale to się tyczy absolutnie wszystkiego, jak kogoś w tył głowy uderzysz wystarczająco mocno kijem bejsbolowym to też umrze, tak samo nóż kuchenny.

Zapytał jaka jest różnica - wskazałem tą różnice na podstawie 7.62 nato, która ma niewyobrażalną moc która bez problemu może urwać
@rzep: Koledzy ekspercci się o cenę teraz rzucają, rzekomo - możesz im napisać że

karabinek wzorowany na ar 15 z wyglądu


strzelający amunicją 5,56 mm można dostać za oszałamiające 450 dolarów.

Koledzy eksperci stwierdzą więc pewnie że jest out of stock a więc gówno, masz więc tutaj ofertę za pincet.

Teraz pewnie stwierdzą że 5,56 to jest kaliber dla dzieci i literalnie nic się nie stanie jak kogoś takim pociskiem w
Ależ ja absolutnie nie neguje śmiertelności tego kalibru, jedynie wskazałem różnicę o którą się pytał chłop wyżej.


@Malbor: No ja z waszej strony widzę robienie z 22LR jakiejś zabawki, niczym wiatrówki, że musisz sobie chyba w oko strzelić, żeby się zabić.

Do tego skupiacie się na technicznych aspektach tych kalibrów, kompletnie ignorując clou - czyli tego jak łatwo dostępna i tania jest taka broń w USA. I nawet z AR-15 na
Moje uwagi miały na celu wskazanie tylko że niska cena podanego przez @rzep karabinu wynika z jego kalibru, który jak wcześniej wspomniałem nie jest "bezpieczny" i również ma zdolność by zabić/ciężko ranić człowieka ale jest ona niewspółmiernie mniejsza niż kalibru .223 który jest "głównym" kalibrem w tego typu broni (platforma AR-15).


@Thermosflasche: ty no ale 420 wersji z dużym kalibrem, do złej z małym kalibrem za 360 jest #!$%@? tak mało,