Wpis z mikrobloga

Pytanko, aby pozbyć się takich chwastów jak na zdjęciu i posadzić trawkę, to co powinienem zrobić? Planuje wpierw to wyciąć podkaszarką (czy czymś innym? Bo wydaje mi się, że tym ścinają pod blokami, ale mogę się mylić ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Potem chcę to spryskac roundapem, potraktować to glebogryzarka i na nieść nową ziemię, a następnie zasiać trawnik. Czy całkowicie inaczej powinienem postąpić. Nie znam się na tym ()

#ogrodnictwo #ogrod #trawnik
Helenus - Pytanko, aby pozbyć się takich chwastów jak na zdjęciu i posadzić trawkę, t...

źródło: comment_1656949999lnXHEYPnhWxNvsCq5GUjch.jpg

Pobierz
  • 8
@Helenus jak chcesz dawać rundap to popsikaj, poczekaj z 7-10 dni i popraw jak coś nowego wyrośnie. Na to nowa ziemia i lecisz trawnik.

Natomiast rundap to zło i odradzam. Możesz zrobi tak że kosisz kosa spalinowa do ziemi. Potem lecisz glebogryzarką. I teraz żeby nowy trawnik miał szansę się wybić zanim chwasty przytakują to możesz wyłożyć wszystko geowłóknina albo nawet kartonem i to przykryć nowa ziemią - ale to pod warunkiem
@Helenus: A nową ziemię będziesz brał z worków czy chcesz kupić wywrotkę np. Bo jak taką kupną z pola to i tak roundap cię nie minie :) Też tak miałem skosiłem potem glebogryzałka potem wywrotka ziemi. I co i #!$%@? zielsko urosło xD Poszedł oprysk znowu glebogryzałka i kolejne sianie trawnika ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tym co przeszkadza roudap no przecież jeść tej trawy nie będzie