Wpis z mikrobloga

Siema wykopki, potrzebna mi wasza porada. Spółdzielnia mieszkaniowa zamontowała na parkingu przyległym do mojego bloku bramę na pilota. Wszystko fajnie tylko ze stwierdzili ze wydadzą tylko 1 pilot na mieszkanie. Wszystko było by ok gdyby bramę można było otworzyć dzwoniąc na nr. Tel. (widziałem te rozwiązanie u znajomych na osiedlu) jednak nie ma takiej opcji bo według spółdzielni jest ona za droga. Problem w tym że potrzebny mi 2 pilot do bramy dla mojej partnerki. Jeździmy do pracy na różne godziny i niema możliwości ze podzielimy się 1 pilotem. Spółdzielnia nie przyjmuje argumentów ze tak się nie da funkcjonować i 2 pilot jest potrzebny. Z tego co mi wiadomo pilot do bramy jest zmienno-kodowy wiec nie da się go prosto dorobić. Proszę doradźcie jak mogę wymusić na nich wydanie drugiego pilota

P.S. Sąsiad poszedł do nich i powiedział ze zgubił pilot i potrzebuje nowego na co oni stwierdzili że nowy mogą wydać tylko jeśli stary zostanie zwrócony.
Może jakieś rozwiązanie #diy
#mieszkanie #spoldzielnia #porady #prawo #parking
  • 102
kupujesz samokopiujący (pusty i robisz klona), albo idziesz do firmy gdzie dorabiają klucze, te śmieszne plastiki do domofonów na otwieranie i za parę złotych sklonują


@nightrain:

pokaż jaki to pilot przecież można dokodować nowy mając działający


@r102: > przecież te śmieszne piloty do bram i szlabanów kopiuje się w 10 sekund. Czy to jest Horman czy jaki dostawca?

@slusarz:

nikt normalny juz nie montuje radia na staly kod ktory
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: to jest tak jak z domofonami, mają kody, np sprzątaczki mają, listonosze mają, kody serwisowe można zmienić i czasem to robią, ale są też tzw."kody policyjne", co by mogli kogoś zgarnąć o 6 rano, przecież nie będą po ludziach dzwonić, to podejrzewam, że da się to jakoś dorobić taki pilot do bramy
@szperacz: Sklonowanym tak już dwa. Pewnie się mylę. Ale działają. Dzięki.

@zenon_z_chorzowa1 mylisz się, sklonowales jakiś lichy stałokodowy. Tego że zmiennym kodem nie da się sklonować i koniec. Można jedynie wprogramowac kolejny pilot do odbiornika
@Azaminer: widzę że sporo osób się odzywa z podobnymi problemami - jak coś to piszcie prv.

Urządzenie GSM do otwierania - takie żeby było dobre, sprawne i faktycznie działało - ok 350zł.
Do tego dolicz koszt karty gsm. Jak ktoś dokupuje GSM u nas w firmie to koszt karty sim na rok to ok 250zł stałej opłaty bez żadnych dopłat. (najtaniej kupić samemu sim na kartę).

z pilotami jest problem i
Sąsiad poszedł do nich i powiedział ze zgubił pilot i potrzebuje nowego na co oni stwierdzili że nowy mogą wydać tylko jeśli stary zostanie zwrócony.


@Azaminer: mieszkanie, klatka, brama, schody, pozwolenie - wszystko się zgadza - ratka też poszła do góry? to są te czasy dobrobytu i ciesz się, bo pewnie teściowa ma większą emeryturę