Wpis z mikrobloga

Jeżeli nie masz w warunkach umowy dodatkowego ubezpieczenia szyby to stracisz 10% zniżki, ale po kolejnym pełnym okresie ubezpieczenia Ci się to powinno wyzerować.


@Qnik1992: Skąd takie dokładne wyliczenie? Masz jakiś kalkulator? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet nie wiesz jakie TU.
dodatkowego ubezpieczenia szyby to stracisz 10% zniżki, ale po kolejnym pełnym okresie ubezpieczenia Ci się to powinno wyzerować.


@Qnik1992: Kolega widzę utknął mentalnie w roku 2010 :D Tak to było z 10 lat temu, teraz każda firma liczy inaczej zniżki i sprawdzają od 4 do 10 lat wstecz(w zależności od firmy) i każda szkoda ma znaczenie.

Ile orientacyjnie mogłaby pójść zwyżka w przypadku szyby za 1000 zł a 5000 zł?


@
@sayanek: Kupuję AC/OC od 12 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napisałem w skrócie: oczywiście, że ubezpieczyciel sprawdza wszystkie szkody nawet do 6 lat wstecz, ale w praktyce u mnie np. po dwukrotnym korzystaniu z AC stawka nie wzrosła - była taka sama. Możliwe, że ma na to wpływ, że wtedy auto moje było jeszcze w leasingu. Od tamtej pory zawsze jak jest możliwość ubezpieczam dodatkowo szyby i/lub
że wtedy auto moje było jeszcze w leasingu


@Qnik1992: Tak, to na 99% było to obstawiam że poszła szkoda po regonie skoro auto leasingowe, a ubezpieczasz po peselu. Dodatkowo to mogło być tak, że polisa wystawiana przez leasing (leasing jako ubezpieczający) to też czasami błędnie te szkody wprowadzają. Dodatkowo część firm liczy tylko szkody które wydarzyły się na aucie które jest Twoją własnością (nie liczą szkód jako kierowca).

ubezpieczam dodatkowo szyby
@poisonandwine: 5000zl? Jaka przednia szyba niby tyle kosztuje? Dasz link? Ja widziałem do Corolli szyby oryginalne po tysiącu z kawałkiem. Wymieniali mi w ASO w najnowszej Corolli oryginał i płaciłem poniżej 2k