Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem na obiedzie u rodzinki i np znajomi pracujący w polarisie mówią ze lipa linie stoją bo nie ma wzięcia na AGD czy tez właśnie mąż siostry teściowej pracuje na śrubkach i innych pierdołach które deweloperka kupuje i zamówienia padły nie ma totalnie nic nawet stali klienci. Moja luba pracuje w sklepie z materacami i 0 klientów sprzedaje dużo dużo mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Ceny stali spadły na pysk.

Tak wiec szykujmy d--y bo będzie masakra w końcówce roku a może i wcześniej #gielda #nieruchomosci
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@programistalvlhard: Sam mam działalność, prowadzę usługi minikoparką. Jak jeszcze w marcu odmawiałem roboty bo nie byłem w stanie przerobić, tak już 4 dzień kopareczka stoi nie odpalana. Od 3 lat jak prowadzę ten bałagan i nie miałem takiego długiego przestoju, może jakiś pojedynczy dzień się znalazł, że nie było klienta ale to jak np. pogoda była zła. Teraz przy tej pogodzie powinienem się w------ć, że telefon za telefonem dzwoni, a
  • Odpowiedz
@dobrowolskii: Mnie tam nie cieszy, że obroty mi spadają. Ludzie już nawet przestali sobie robić jakieś małe remonty typu chodniczek przy domu, wymiana ogrodzenia, podjazd itp. Nie dzieje się nic, nie pamiętam takiego czegoś.
  • Odpowiedz
@rzeznia22:
Teraz to dobitnie widać. Jak kredyt mógł dostać każdy na ogromną sumę, to się ludzie zabijali o materiały budowlane i kupowali drut za 12 000zł za tonę xDDDD Bo przecież pieniądze z nieba spadły to po co myśleć xDDDDDD

Szkoda tylko ludzi którzy pracują w danym sektorze tak jak ty i im zlecenia odpadną ¯\_(ツ)_/¯ Wielkich "Inwestorów" z kredytem na 1 000 000zł mi nawet nie żal ( ͡
  • Odpowiedz
Wielkich "Inwestorów" z kredytem na 1 000 000zł mi nawet nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czachaaa: takich prawie nie ma, ale jako typowy wykopek nie możesz o tym wiedzieć więc wydaje ci się że ryj rozwali sobie 95% januszy kredyciarzy debili oraz te 5% prawilnych mireczkow - tymczasem proporcje wyglądają dokładnie odwrotnie
  • Odpowiedz
@Czachaaa: jak patrze na te komentarze to rzygać mi się chce, piszecie to jakby kredyt sam się spłacał, jakby kredyt to były darmowe pieniądze które dostałeś w prezencie i nie musisz ich oddać z nadwyżką
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: No to j bym jeszcze stopami o 200pb przydusił. Bałwany. 60-80% inflacji to sa cyrki na surowcach, a nie konsumpcja. Normalnie stopy na poziomie 4% by ochłodziły gospodarkę. 7-8% ja zarżnie na amen. W końcówce 2023 zaczną obniżki stop.
  • Odpowiedz
@zwyklyczlek: Dla mnie sytuacja jest prosta. Ja z budową nie wystartowałem, bo ceny były p------e, bo ludzie którym pieniądze pojawiły się same na koncie po złożeniu podpisu płacili na składach po 300% więcej za materiał ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Czachaaa: nie mówię że takich nie ma - mówię, że kredyt hipoteczny ma 10% Polaków a kredyty powyżej 400k rokrocznie od kilkunastu lat stanowią ok 10% tych kredytów.

Generalnie chodzi mi o to, że tych twoich kilku znajomych nijak się ma do statystyk
  • Odpowiedz