Wpis z mikrobloga

Po dwóch tygodniach jedzenia z założeniem mniejszego indeksu glikemicznego moich posiłków, mogę stwierdzić, że rzeczywiście zauważam różnice w swoim samopoczuciu fizycznym (mimo małej ilości snu i ogromnego stresu w pracy) i tym jak zachowuje się mój układ pokarmowy.

Z plusów - nie boli brzuszek, nie odstaje tak mocno brzuszek, jestem najedzona, praktycznie nie podjadam pomiędzy moimi trzema posiłkami dziennie i jedzenie jest smaczne.

Z minusów - nie jem pizzy, ciasta drożdżowego, słodkich wypieków jakichkolwiek, białego chleba, ziemniaków (czasami zdarzy się jeden do obiadu, ale staram się wtedy zrekompensować ładunek glikemiczny posiłku).

Nadal przyzwyczajam się do jedzenia w ten sposób. Wiem, że lepiej jest jeść 80/20 niż wcale się nie starać. Niestety ostatnio złapałam kontuzje rzepki, wiec przez ostatnie 2 tygodnie byłam wyłączona z aktywności fizycznej, ale w tym tygodniu powoli wracam.

#cassiopeipiecze - bo w sumie uzasadnienie dlaczego nie piekę ostatnio, będzie z czasem więcej wypieków dla osób z dieta o niskim IG

#dieta #pcos #jedzzwykopem #jedzenie #odchudzanie (moze komuś się przyda, chociaż ja się nie odchudzam) #gotujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1656850483WsvTCJdhNSENK3xsRFTe33.jpg
  • 12
mniejszego indeksu glikemicznego


@cassiopei: zmniejszenie ilości węgli w diecie to najlepsze co mnie spotkało w temacie jedzenia. Ja co prawda od razu poleciałem w keto a potem carnivore ale Ty jesteś na najlepszej drodze do dalszego schodzenia z węgli. W tym temacie apetyt rośnie w miarę jedzenie, bo dalsze obniżanie ilości węgli spowoduje dalszą poprawę samopoczucia i zdrowia.
Polecam i życzę zdrówka. ;)
@luk04330: Tobie również dużo zdrówka! Staram się jak mogę, ale generalnie jestem sugarlover xD wiec jest ciężko. Mi akurat cukier nie służy, tak się okazało w ostatnim czasie, ale wiem ze dużo osób może bez problemu funkcjonować z nim w diecie i bardzo zazdroszczę
sugarlover


@cassiopei: to jest akurat nieprawda i wiem co mówię ;)
Ja kiedyś byłem wręcz uzależniony od olbrzymich ilości cukru i bez niego nie mogłem funkcjonować. Musiałem po każdym posiłku "poprawić" czymś słodkim nawet jak posiłek był słodki. Ogólnie wjeżdżały duże ilości węgli w każdej postaci. Okazuje się jednak, że cukier to nałóg jak każdy inny a jego spożycie można swobodnie porównać do picia alkoholu czy palenia petów. Jest na to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cassiopei:

Po dwóch tygodniach jedzenia z założeniem mniejszego indeksu glikemicznego moich posiłków,


To zmniejsz jeszcze ładunek glikemiczny, wtedy już w ogóle jest super.

generalnie jestem sugarlover xD


To jest uzależnienie, takie samo jak od wódy czy prochów, bo cukier uwalnia bardzo dużo dopaminy. Da się z tego wyjść :)

@luk04330:

no i nie oznacza to rezygnacji z pieczenia, bo mogę dać Ci setki przepisów na ciasta i inne słodkości bez