Wpis z mikrobloga

Chłop się remontuje i trzeba wymienić stare AGD. W temacie lodówki (niestety w grę wchodzą tylko modele do zabudowy) - Amica, Whirlpool, Beko, a może coś innego?
Obecna to właśnie Whirlpool i ma ponad 2 dekady; chciałbym, żeby nowa też 5-10 pociągnęła.

Ponadto czy warto dopłacać kilkaset złotych do modelu z systemem no frost? Ponoć niezależnie od niego i tak co jakiś czas trzeba sprzęt rozmrozić ręcznie, a no frost na dłuższą metę bywa kapryśny i głośny - prawda to?

Jest w ogóle coś, na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy zakupie takiej lodówki?

#agd #lodowka #remontujzwykopem #kuchnia #mieszkaniedeweloperskie #kiciochpyta

Ankieta

  • Amica 21.9% (7)
  • Whirlpool 6.3% (2)
  • Beko 12.5% (4)
  • Coś innego (napisz co) 18.8% (6)
  • Warto dopłacać do no frost 40.6% (13)
  • Nie warto dopłacać do no frost 0% (0)

Oddanych głosów: 32

  • 8
  • Odpowiedz
@krzaczor93: Odradzam Amica. Sam sprzęt jest OK póki działa, ma bardzo fajną relację jakość / cena moim zdaniem, ale ich serwis gwarancyjny to #!$%@? żart i choćby z tego powodu nic nigdy już od nich nie kupię.

Rodzicom popsuła się lodówka ~3-4 tygodni przed upływem gwarancji. Najpierw musieli czekać 2 tygodnie na typa (w lecie, z niedziałającą lodówką), żeby uzupełnił czynnik chłodniczy. Oczywiście gość niczego nie sprawdził (zapewne domyślacie się jaki
  • Odpowiedz
@FxJerzy: Rychło w czas, jak już kupiłem Samsunga xD Model BRB26602FWW; rozważałem jeszcze Amikę BK3295, ale ta pierwsza wygrała pakownością.
Niemniej jednak dzięki za odpowiedź i podrzucenie linka; trochę przysłowiowa musztarda po obiedzie, ale mimo wszystko i tak napiszę do nich z pytaniem o taką wadę. Choć te lodówki są produkowane w Polsce, w dawnych zakładach właśnie Amiki, a ta z filmiku to import z Korei, więc mam nadzieję, że
  • Odpowiedz