Wpis z mikrobloga

@Cinoski: Kurr te młode to teraz ino w telefon albo kąkuter klikajo i myślo, że ciężko pracują. Kiedyś to się chodziło tam na peegeery ze szwagrem i nawet za darmo pracowało i się człowiek cieszył, że robota jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cinoski Janusz ma trochę racji, pracy fizycznej powinien każdy spróbować żeby wiedzieć jak to jest. Tak żeby później pracując w biurze mieć szacunek do każdej pracy, również do pracy jaką wykonują sprzątaczki itp. Z tym jest u nas problem.
  • Odpowiedz
@Cinoski: ja tam na wakacje wolałem pracować w browarze na sortowaniu butelek, lepsza kasa + umowa zlecenie, i nieobowiązkowe soboty które były płacone podwójnie
  • Odpowiedz
@Cinoski: Raz za namową kolegi pojechałem z nim na zbiór ogórków za kilka złotych na godzinę i pękłem po 2 dniach.

Praca, choć ciężka, była jeszcze do wytrzymania, ale najgorsi byli współpracownicy.

Czułem się jak w jakimś gułagu, w którym jedynym sposobem na odzyskanie wolności jest nazbieranie jak największej liczby ogórków xD. Ledwo co się człowiek wyprostował i przetarł czoło to współpracownica, jakaś stara bezzębna baba, już mnie cisnęła do
  • Odpowiedz
Janusz ma trochę racji, pracy fizycznej powinien każdy spróbować żeby wiedzieć jak to jest.


@czykoniemnieslysza: #!$%@? XD Wielki dobroduszny janusz pozwala młodzieży wykonoywać prace sezonowe u siebie charytatywnie, może niech mu jeszcze dopłacają za to, że mogą dostać lekcje życia. Jak ktoś nie płaci sensownie to nie znajdzie pracowników, a dorabianie do tego jakiejś ideologi o wartości pieniądza i szacunku do pracy to nieśmieszny żart.

Ledwo co się człowiek wyprostował
  • Odpowiedz
@Cinoski:

pożytecznie spędził czas


w sensie zmarnował wakacje na niszczenie swojego zdrowia słuchając darcia #!$%@? jakiegoś janusza żeby zarobić jakieś grosze za które może starczy ci na nowy telefon?xD dziękuję, chyba już lepiej oglądać durnoty na tiktoku xD
  • Odpowiedz
@Cinoski: to ile trzeba dopłacić za komfort udaru słonecznego na polu lub w szklarni? Babcia z dziadkiem na pewno będą zachwyceni jak za 1,5zł/h zrobisz z siebie ważywo. Pamiętaj wnusiu, pracuj ciężko nie mądrze. Głosuj na pis, słuchaj rydzyka, chodź do kościółka a na starość oprócz garba będziesz miał też głód, biedę i 5lat w kolejce do lekarza
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: płaciłem 20)h zbierania truskawek a mimo to nadal nie było chętnych. Nie mówiąc o sprzedaży na rynku i ciągłych pytań czemu tak drogo. Każdy patrzy przez swój pryzmat a życie to trochę taka moneta,która ma dwie strony
  • Odpowiedz
@dumspiro: bo tu nie chodzi tylko o pieniądze

To po prostu nudna, żmudna robota w której nie widzisz jakiegoś przyrostu skilla czy coś. Wykonujesz jak biorobot daną czynność kilka godzin dziennie, cały czas będąc skupionym by nie ominąć jakiegoś owoca bo przypał.
  • Odpowiedz
@Cinoski: codziennie dziękuję panu jezuskowi, że urodziłem się w rodzinie, która nie wysyłała mnie do pracy dla samego pracowania

Zbieranie warzyw i owoców to ważna sprawa, każdy chce mieć świeże malinki, szparaki itd. #pdk na stole, ale ja bym nie chciał tego robić
  • Odpowiedz
@dumspiro: mógłbyś mi dać i 40 zł na godzinę, a i tak bym nie poszedł zbierać owoców ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest to gówniane, monotonne, niezautomatyzowane zajęcie

ewentualnie na jeden dzień bym wpadł, ale rekreacyjnie pozbierać tu i tam, a nie pod nadzorem SS Obstwaffen

lubię owoce i chętnie je kupuję, ale tak jak z wywozem śmieci itd. - cieszę się, że robi to ktoś inny
  • Odpowiedz
Ogólnie rolnicy/sadownicy/ktokolwiek, powinni oferować więcej ofert typu "zbierasz ile chcesz, płacisz za kilogram mniej niż w sklepie"

Gwarantuję, że z dobrą reklamą ludzie by masowo zjeżdżali na te pola
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: no ale jest w tym trochę racji, jak popracowałem ze znajomymi fizycznie w wakacje to zrozumiałem, że bez wysiłku wlozonego w naukę, będę ciężko fizycznie pracował za gówniane pieniądze i szybko nabrały sensu słowa rodziców odnośnie przykładania się do nauki.
Z perspektywy 35 lat na karku uważam że takie roboty były najlepsza szkola nabrania respektu do pracy i wynagrodzenia. Teraz nie patrze na to czy ktoś mi coś da,
  • Odpowiedz