Wpis z mikrobloga

@Cinoski: Moja koleżanka wieki temu jeździła na zbiory, na całe lato za 4.5zł na godzinę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wracała z bolącymi plecami jak 70 latka i czerwoną skórą z poparzeniami 10 stopnia. Wiele też moich znajomych latało na całe weekendy po innych pracach w roku szkolnym za 4-6zł/h Szacunku do pracy to nie uczy, jedynie złość z bycia biednym i życia w biedzie.
Demot od janusza biznesu który nie może znaleźć frajerów do dymania za bóg zapłać, czy od kogoś kto zapieprzał całe życie za grosze i nazywa to "szacunkiem do pracy i pieniądza"?


@Cinoski: bo nie zdajesz sobie sprawy jak #!$%@? jest to nowe pokolenie. Jasne zawsze starzy narzekają na młodych, ale pokolenie instagramowo tik tokowe jak chodzi o poziom ogólnego zidiocenia, to bije na głowę wszystkie inne wcześniejsze pokolenia.
Janusz ma trochę racji, pracy fizycznej powinien każdy spróbować żeby wiedzieć jak to jest. Tak żeby później pracując w biurze mieć szacunek do każdej pracy, również do pracy jaką wykonują sprzątaczki itp. Z tym jest u nas problem.


@czykoniemnieslysza: o pacz pan, a ja uważam, że każdy janusz powinien sobie popracować w biurze i poklikać w kąkuter. Może jakby mu zwarło styki na jakimś #!$%@? problemie, albo zebrałby #!$%@? że trzeba
@czykoniemnieslysza: Tylko że szacunek to jest kwestia wychowania. Możesz popracować chwile fizycznie i tylko się utwierdzić w przekonaniu że dla Ciebie robotę fizyczną odwalają podludzie. Janusza raczej boli to że nikt w takie słońce i upał nie będzie zapieprzać przy zbieraniu truskawek czy czegoś innego. Nie dość że słabo płatne to jeszcze kijowe warunki i ból pleców na koniec dnia. Już taki młody woli pójść na magazyn jakiś i popracować w
@czykoniemnieslysza: Pamiętam moją byłą, która narzekała, że ona nie pójdzie do pracy na kasie w biedronce xD
Raz poszła do pracy na nocną inwentaryzację to ile ja się nasłuchałem narzekań, że w pracy się pracuje xD




@Monifufka: Dobra, narzekasz, że pracujesz w biurze za #!$%@? pieniądze. A przychód i dochód dla przedsiębiorstwa generujesz miesięcznie? Liczyłaś kiedyś coś takiego, tak z czystej ciekawości pytam.
Bo wszędzie słyszę o szacunku do siebie
@czykoniemnieslysza:
Mama da - tak, ma zapewnić byt, bo dziecko ma się uczyć a nie pracować
Tata zawiezie - tak, bo czas to pieniądz i jaki sens marnować go na łażenie z buta
Babcia ugotuje - tak ugotuje, ale w normalnej rodzinie często gotuje się z babcią, uczy przepisów i spędza czas, a jak uczyłem się do sesji w wakacje, to obiady od babci to było zbawienie
Dziadek naprawi - tak
Janusz ma trochę racji, pracy fizycznej powinien każdy spróbować żeby wiedzieć jak to jest. Tak żeby później pracując w biurze mieć szacunek do każdej pracy, również do pracy jaką wykonują sprzątaczki itp. Z tym jest u nas problem.


@czykoniemnieslysza: Tak zniszcz sobie zdrowie, zapieprzając w pełnym słońcu za jakieś śmieszne pieniądze. Na studiach trochę pracowałem w ten sposób. Mam wrażenie że jedyne czego mnie to nauczyło to żeby unikać słońca. Dorabianie
@Cinoski: ja tam wywalone w dyskusje z gimbaza na ten temat. Przychodzi mlody, przyjmuje go. Jak sie okaze, ze jest ogarniety, chetny do pracy i rozwoju to daje mu 4k na lape "na start". Jak sie okazuje, ze to typowy wykopek z podejsciem "czy sie stoi czy sie lezy" i dwiema lewymi rekami to albo zarabia grosze, albo koncze z nim wspolprace. Ewentualnie sam sie zwalnia ( ͡° ͜ʖ
@czykoniemnieslysza: wiem co miales na mysli i takiemu pracownikowi zawsze nalezy sie szacunek za to co robi, ale nie ma co jakkolwiek przytakiwac januszowi poniewaz to on zarabia na tych „uczciwych ludziach” nie dajac im nic w zamian, wiec kazde takie kolczingowe gowno padajce z jego ust nie nadaje sie do niczego. O szacunku do innych to on powinien najwiecej mowic a nie traktowac ludzi i potencjalnych pracownikow jak gowno bo
@Monifufka: Dobra, narzekasz, że pracujesz w biurze za #!$%@? pieniądze. A przychód i dochód dla przedsiębiorstwa generujesz miesięcznie? Liczyłaś kiedyś coś takiego, tak z czystej ciekawości pytam.

Bo wszędzie słyszę o szacunku do siebie i swojego czasu. Ale nigdy nie słyszę narzekań, generuję firmie 20 000 zysku miesięcznie i zarabiam marne 3 500.


@mudmen: No ja źle nie zarabiam i nie narzekam, mój wywód przedstawiał po prostu w pierwszej osobie