Wpis z mikrobloga

Mam psa od niedzieli i dopiero dzisiaj udało mi się zrobić statyczne zdjęcie XD
Jak Wam kiedyś Mirki przyjdzie do głowy zakup psa służącego do zaganiania trzody i bydła to zastanówcie się dwa razy XDDD

https://pl.wikipedia.org/wiki/Catahoula_Leopard_Dog

#pokazpsa #pies #zwierzaczki #psy #smiesznypiesek
sicknature - Mam psa od niedzieli i dopiero dzisiaj udało mi się zrobić statyczne zdj...

źródło: comment_16566147707bGQMNo1LsGLBMPBSJgD4m.jpg

Pobierz
  • 18
@ZeroTolerance: dzięki. Głównie rapsy, rnb, tripohopy, downtempa, muzyka filmowa itd. Zbierałem ale nigdy nie słuchałem z winyli i wszystko oryginalnie zalakowane. Trzymam jako inwestycje, bo to były krótkie serie wydawnicze. Spotify wygrało.
@PiesTaktyczny: pies był za długo w hodowli i na razie odkręcam brak wczesnej socjalizacji. Staram się przez zabawy nawiązywać kontakt, na początku nie kojarzył, że do niego rozmawiam. Po kilku dniach skupia wzrok na mnie, słucha i analizuje gesty. Zaczął gryźć karmę zamiast się ścigać i łapczywie łykać.

Co do sportu to może jakieś frisbee albo zwykła piłka czy patyk. Szukałem typowego psa do aktywnego towarzystwa. Całymi dniami ze mną poza
@sicknature:

pies był za długo w hodowli i na razie odkręcam brak wczesnej socjalizacji


Nie chcę wyjść na marudę, ale w dobrej hodowli wszystko byłoby ogarnięte. No, ale wiadomo, że i pies z adopcji może być super ogarnięty, więc powodzenia.

A co rozumiesz przez cechy obronne przy zachowaniu dbania o rodzinę?
@PiesTaktyczny: hodowla ZKWP/FCI, tłumaczyli, że szczeniaki nie poszły w świat przez wojnę na Ukrainie. Wyrwałem pięciomiesięcznego psa za mniej niż połowę regularnej ceny. Mam metrykę wraz z książeczką pełną szczepień i odrobaczeń. Pies ogólnie zadbany poza tym, że muszę mu po raz pierwszy pokazywać pewne rzeczy i go przyzwyczajać - na szczęście szybko łapie. Na ich profilu fejsbukowym jest cała historia oferowania tych szczeniąt i naprawdę nie było chętnych. Też to,
@sicknature: nie mówię, że problemem jest fakt, że zostały dłużej a brak socjalu.

Jak mijam kogoś na spacerze, to kilka razy się ogląda do tyłu czy ta osoba na pewno się oddala. Albo jak spuszczam go na działce to potrafi siedzieć mi przy nodze i obserwować non stop osoby, które idą po chodniku za płotem.


Tylko żeby nie poszło to w stronę nieufności i niepewności u psa.
W każdym razie powodzenia