Wpis z mikrobloga

Co jest trudnego w zrozumieniu zdania: "Trzeba podać kod i pesel pacjenta, żeby otworzyć receptę."? ()

Zamiast tego, co jest wymagane słyszysz:
- znam samą datę urodzenia
- ja tu kiedyś już coś kupiłem
- podawałem tydzień temu
- może być mój zamiast dziecka?
- w innej aptece wystarczy podać adres
- nie wystarczy sam kod?

Powtarzasz 5 razy to samo, a nadal nie dociera. Czasem już ręce opadają XD

#dwafartuchywaptece #pytanie #apteka #zdrowie
  • 283
@pedros92: ty nie musisz o tym wiedzieć, wystarczy słuchać tego, co mówi do ciebie farmaceuta/technik. Jak ci powie, że musisz podać pesel, bo inaczej nie da rady otworzyć recepty, to podajesz pesel i sprawa załatwiona. A nie wymyślasz wtedy, że możesz podać ulice, numer buta albo 500 innych rzeczy :P
@stanleymorison: u mnie to raczej jest w drugą stronę. Oprócz 1 leku, który muszę brać na stałe i witamin, których mam niedobory, to doraźnie nie biorę prawie nic. Może raz lub 2 razy w roku się zdarzy, że wezmę coś przeciwbólowego. W domu mam więcej leków przeterminowanych niż zdatnych do użycia :P
Zawsze mnie to zastanawia w aptece, po co ludziom tyle leków i supli (pomijam choroby przewlekłe, bo to inna
@StaryWedrowiec: a ja się nie dziwię, bo jak ci się urodzi dziecko, to raczej pierwszą rzeczą nie będzie nauczenie się na pamięć jego peselu. A jak będziesz miał problemy z pamięcią, to też nie będziesz go umiał wyrecytować. Chodzi o to, że jak ktoś mówi, że ma być pesel, to go podajesz/czytasz/pokazujesz, a jak go nie znasz, to wracasz do domu po dokument i przychodzisz później, a nie wymyślasz przez 10
@Gorion103: dokładnie takie same odpowiedzi, jak wymieniłam we wpisie xd
Nadal próbują wymyślać inne rzeczy, które mogą podać, żeby otworzyć receptę, jakby w ogóle nie rozumieli, że bez peselu się nie da. Za 62536 razem dociera i wychodzą obrażeni :D
W tym przypadku, jego znajomość powoduje, że hasło jest łatwiejsze do złamania, bo ktoś gdzieś tam pomyślał, że fajnym pomysłem będzie użycie danych, jak to określiłeś, "niewrażliwych" jako element zabezpieczenia.


@SynagogaSzatana: Trzeba jeszcze znać MilleKod. Powodzenia we włamie mając sam pesel.
@lubie_rzeczy: z różnych przyczyn. Z clexane był problem, bo brakowało świń. Nutramigenu nie ma, bo transport do Hamburga się opóźnił. Analogów GLP-1 brakuje, bo wszyscy się na nie rzucili, jak zyskały miano super leków na odchudzanie. Purethalu brakuje, bo nie ma alergenów do produkcji. Czasem jakaś firma zmienia opakowania leków i też chwilowo brakuje. A czasami to nawet nie wiadomo czemu nie ma i kiedy lek wróci do sprzedaży ¯\_(ツ)_/¯