Wpis z mikrobloga

Co jest trudnego w zrozumieniu zdania: "Trzeba podać kod i pesel pacjenta, żeby otworzyć receptę."? ()

Zamiast tego, co jest wymagane słyszysz:
- znam samą datę urodzenia
- ja tu kiedyś już coś kupiłem
- podawałem tydzień temu
- może być mój zamiast dziecka?
- w innej aptece wystarczy podać adres
- nie wystarczy sam kod?

Powtarzasz 5 razy to samo, a nadal nie dociera. Czasem już ręce opadają XD

#dwafartuchywaptece #pytanie #apteka #zdrowie
  • 283
@Srogie_piguly: i właśnie przez to, że w niektórych miejscach ich tego uczą, to potem wszędzie myślą, że tak jest i są zapisani w każdym komputerze. To, że ktoś jest zapisany w bazie i odszukasz sobie jego pesel, to jest tylko i wyłącznie dobra wola farmaceuty/technika. Jak pacjent normalnie poprosi, bo zapomniał peselu/nie wziął dokumentów to luzik, ale jak ktoś robi afery, bo on podał pesel rok temu albo poda datę urodzenia
eh to sie nazywa brak empatii. Przychodzi do apteki czlowiek schorowany, np z gorączką, ledwo ogarnia którędy działa grawitacja a zdrowa jak koń pani z okienka dziwocsię, że "petent" nie recytuje kilkunastu albo kilkudziesięciu cyfr ( nie wiem ile wasze kody mają cyfr, nie korzystam od lat z recept bom zdrów)


@hu-nows: A co ma do tego empatia? To nie jest widzimisię apteki/farmaceuty, że musisz podać pesel - bez peselu i
a nie prowadzić jałową dyskusję


@Karbostyryl: ale pacjent nie wie czy to jest wymysł NFZ, apteki czy pani z okienka i sprawdza czy inne dane które akurat ma pod ręką też wchodzą w grę. Jałową dyskusję to ty możesz mieć przy kontroli drogowej a nie w aptece, to nie urząd. Widzisz tylko swój czubek nosa krytykując pacjenta (podkreślam - chorego, nie w szczycie sił intelektualnych i fizycznych ) ale jak wpadniesz
a jak to jest z pacjentami z zagranicy, wystarczy kod kreskowy z recepty czy jak to jest rozwiązane? Chodzi mi o tych bez numeru PESEL, ale w sumie ciekawe jak to jest z Ukraińcami z nr PESEL?


@chcetylkoodpowiedzi: Jak ktoś nie ma numeru pesel to ereceptę da się otworzyć tylko z kodu kreskowego, jak ma nadany pesel to może podać normalnie pesel + kod
Powtarzasz 5 razy to samo, a nadal nie dociera. Czasem już ręce opadają XD


@dwa__fartuchy: słonko grażyniejesz wrzucajac do sieci takie teksty, ogarnij się, jaką masz funkcję i po co tam jesteś, czy nie zabieras oby miejsca komuś kto się do tej roboty lepiej nadaje
pracowałaś kiedyś w obsłudze klienta? xD Do wielu ludzi po prostu nic nie dociera, klienci są roszczeniowi


@namotim_: 15 lat w handlu. Klient nigdy nie jest problemem jezeli wiesz co robić. Jesteś amatorem albo profesjonalistą. Żale na klientów to dowód lamerstwa w zawodzie
Pesel i kod to jedna z opcji można też pokazac kod kreskowy i kod do recepty tylko nie wiem czy każda apteka to obsługuje jak dla mnie trochę głupie jest podawac na głos pesel żeby inni mogli usłyszeć i wziąć sobie kredyt xd no można też na kartce podac ale kartke można zgubic więc jeszcze gorzej chyba najlepiej na telefonie zapisac i pokazywać