Wpis z mikrobloga

Minął 6 (z 69) dni wakacji

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 8 wypadków śmiertelnych w których zginęło 8 osób.
39 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
41 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
Póki co nie ma osób (według policyjnych statystyk), które zmarłyby w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły
Czyli w 39 wypadkach zginęło w sumie 41 osób.

W poprzednich latach statystyki po 6 dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
3 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby
28 wypadków śmiertelnych od początku wakacji
33 zabitych w wypadkach od początku wakacji

Dwa lata temu:
6 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
36 wypadków śmiertelnych od początku wakacji
39 Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto ze wczoraj:
298 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
2209 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

79 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
479 wypadków drogowych od początku wakacji

79 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
572 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
2 utonięcia w ciągu ostatniej doby
27 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

#smiertelnewypadki
Pobierz absoladoo - Minął 6 (z 69) dni wakacji

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 8 wypa...
źródło: comment_1656571377pG7phwmoJxYnkMttN7OaoK.gif
  • 36
@absoladoo: 2k nietrzeźwych w 6 dni, przy tak słabej aktywności miśków. Co z tym narodem ( _)

Swoja drogą gdzie oni łapią, w tym roku nie spotkałem patrolu z suszarką czy z alkomatem w Lubuskiem czy na Dolnym Śląsku.

Coś czuję, że przynajmniej kilku z nietrzeźwych to typy co przyjechały na komisariat dmuchnąć dla pewności i wyszło za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@absoladoo:
Wypadki w kolejności z góry na dół.

1. Warmińsko-mazurskie. Wypadek na S7 na wysokości miejscowości Liksajny. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący składem ciężarowym z naczepą najechał na stojący na pasie awaryjnym pojazd osobowy. Wewnątrz pojazdu znajdował się mężczyzna, który poniósł śmierć na miejscu. Śmierć poniósł 40-letni kierowca osobówki - Opla Zafira.
2. Kujawsko-pomorskie. Wypadek niedaleko miejscowości Izbica Kujawska. Zderzenie pojazdów, nie żyje kierowca motocykla. Brak artykułów.
3. Wielkopolskie. Wypadek
Pobierz Salido - @absoladoo: 
Wypadki w kolejności z góry na dół.

1. Warmińsko-mazurskie....
źródło: comment_1656572493N6livwWGIpKUfCSIPNFeq7.jpg
@absoladoo: widać, że liczba wypadków ma jakąś korelację z biedą umysłową- oczywiście ludzie cywilizowani na zachodzie potrafią jeździć bezpiecznie i przestrzegać zasad ruchu drogowego, a np. w takiej Polsce to jak w lesie- weź przykładowo wyprzedzaj z prędkością 120 km/h tam gdzie masz ograniczenie do 100 to na lewym pasie zawsze się znajdzie jakiś wieśniak co będzie #!$%@?ł 180 km/h siedząc ci na dupie i piłując swoje Audi XD Albo jeszcze
Pobierz truskafa - @absoladoo: widać, że liczba wypadków ma jakąś korelację z biedą umysłową-...
źródło: comment_1656574028meDq9F2buFKYOOvKhHbJBm.jpg
@truskafa: jednak się poprawia. 10 lat temu było dużo gorzej (2x tyle ofiar na drogach), a 30 lat temu to już szkoda gadać (tyle samo ofiar co w 2010 ale przy 5x mniejszej liczbie samochodów na mieszkańca).

Ja zauważyłem np. że na zwykłych krajówkach poza zabudowanym jadąc 80-100 km/h jestem ciągle wyprzedzany a jadąc ekspresówką albo autostradą 120-130 km/h musze non stop zmieniać pasy i wyprzedzać. Jadąc wciąż 10 poniżej dozwolonej
@Antorus: to jest co ja zauważyłem od jakiegoś czasu - na ekspresówkach i autostradach wyraźnie się spowolniło, nie dotyczy oczywiście wynalazków typu BMW X6 w leasingu. Wg mnie wynika to też z cen paliw i chęci ograniczania spalania. Jadąc ze 120 na liczniku (realnie jakieś ~112) wyprzedza się z 2/3 samochodów.
jednak się poprawia. 10 lat temu było dużo gorzej (2x tyle ofiar na drogach), a 30 lat temu to już szkoda gadać (tyle samo ofiar co w 2010 ale przy 5x mniejszej liczbie samochodów na mieszkańca).


@Antorus: Jednak względem EU jesteśmy na dole tabel jeśli chodzi o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Co z tego, że się poprawia, skoro dalej NORMALNĄ sytuacją są - celebryci którzy rozjeżdżają pieszych, albo jeżdżą po alkoholu