Wpis z mikrobloga

Tak, według Rybara, wygląda sytuacja pod Lisiczańskiem.

Rosjanie twierdzą, że zajęli rafinerię lisiczańską i zajęli kolejne ulice w Lisiczańsku. Dodatkowo małej grupie rosyjskich żołnierzy miało udać się przeprawić na drugi brzeg Dońca niedaleko wioski Prywilla. Obecnie ma trwać rosyjskie natarcie na Biłohoriwkę.

Jeśli to prawda to wszystkie główne drogi do Lisiczańska są już zajęte. Ukraińcy mogą próbować wydostać się z miasta jeszcze przez bezdroża na wysokości Biłohoriwki i kierować się następnie na Siewiersk.

Mapa pro-rosyjska, ale Rybar przy mapach jest stosunkowo obiektywny.

Wczoraj zrobiłem dłuższy wpis o sytuacji pod Lisiczańskiem: https://www.wykop.pl/wpis/66388385/rosjanie-wchodza-do-lisiczanska-turcja-zgadza-sie-/

#rosja #ukraina #lagunacontent - autorski tag #wojna #ukrainanafroncie
JanLaguna - Tak, według Rybara, wygląda sytuacja pod Lisiczańskiem.

Rosjanie twier...

źródło: comment_1656532473n1qoBRiHogXWx2oLXWxbdJ.jpg

Pobierz
  • 15
@JanLaguna:
Nie jestem generałem ale na moje oko Ukraińcy powinni przeprowadzać uderzenie z okolic miejscowości Iwano-Dariwka w kierunku rafinerii aby odciążyć wycofujące się siły.

Ukraińcy w tej fabryce elementów gumowych mają ekstremalnie przesrane. Samo wyjście z tamtego worka to będzie majstersztyk taktyki wojennej. A dla tych którzy przeżyją będzie jeszcze do przejścia Biłohoriwka.
Nie jestem generałem ale na moje oko Ukraińcy powinni przeprowadzać uderzenie z okolic miejscowości Iwano-Dariwka w kierunku rafinerii aby odciążyć wycofujące się siły.


@tos-1_buratino: Moim zdaniem nierealne, Rosjanie mają zbyt duże siły wzdłuż drogi Bachmut-Lisiczańsk. Jakby Ukraińcy ruszyli z kontrofensywą to momentalnie dostaliby się pod zmasowany ogień rosyjskiej artylerii.

może mi się zdaje, ale chyba większości udało się uciec, bo ani jakoś miliona filmów z jeńcami ani ze zniszczonym ukraińskim sprzętem
@JanLaguna: jednocześnie Strielkow twierdzi, że wojska rosyjskie są wykrwawione i ma wątpliwosci czy domknięcie worka jest możliwe. Według niego dojdzie do wycofania ukraińskich wojsk. Jak nie teraz to w ciągu tygodnia albo worek zostanie domknięty ale jak już Lisiczańsk będzie prawie pusty. On wierzy że Ukraińcy wycofali już większość sił i zostały tylko oddziały opóźniające i inżynieryjne z zadaniem minowania
Zaraz się okaże, że ten "worek" będzie domykany przez następne dwa miesiące. Być może możliwości Rosjan są już zbyt żałosne i Ukraińcy ich wpuszczają w maliny, obiecując kolejny łatwy sukces operacyjny przy którym będą się dalej wykrwawiać.
@JanLaguna: Oleg Żdanow dzisiaj mówił, że droga Bachmut-Lisiczańsk już nie służy jako droga, tylko stanowi ukraińską linię obrony którą Rosjanie próbują przebić, szczególnie bezpośrednio pod Lisiczańskiem, żeby zrobić kocioł w mieście. Nie mówił, jakie siły są zagrożone okrążeniem i jak wygląda stan ewakuacji. Na ten moment Ukraińcy mieli odeprzeć wszystkie próby przecięcia drogi przez Rosjan, których ataki chwilowo osłabły, bo muszą zrotować/uzupełnić osłabione jednostki, które na tym odcinku są stosunkowo niewielkie.
droga Bachmut-Lisiczańsk już nie służy jako droga, tylko stanowi ukraińską linię obrony którą Rosjanie próbują przebić


@ja_nie_lubie: Z całą pewnością, od chyba już miesiąca latają nagrania z rosyjskich dronów. Widać na nich, że Ukraińcy wzdłuż drogi wykopali sobie okopy. Część z nich to tylko dziury w ziemi, ale na innych odcinkach wygląda to na połączony system okopów. Pisałem o tym jakoś w okolicach 100 dnia wojny, bo pamiętam że porównałem to
Oleg Żdanow dzisiaj mówił, że droga Bachmut-Lisiczańsk już nie służy jako droga, tylko stanowi ukraińską linię obrony którą Rosjanie próbują przebić


@ja_nie_lubie: zobacz sobie na OSM jak to wygląda https://www.openstreetmap.org/#map=14/48.6848/38.1990&layers=Y
Od Jakolewki prawie do rafinerii droga idzie nad doliną rzeki czy innymi jarami. Dlatego rus tam tak szybko doszli (przeszli płaskowyżem i zajęli te dolinki) i dlatego nie mogli iść dalej

@JanLaguna:
pilot1123 - > Oleg Żdanow dzisiaj mówił, że droga Bachmut-Lisiczańsk już nie służy ja...

źródło: comment_1656544019ecnM8OskukXC7DLEOGzDN3.jpg

Pobierz