Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skończyłem informatykę na najlepszym wydziale na AGHu a pracuje w januszexie za śmieszna wypłatę 5000 netto na umowie zlecenie... W tym samym czasie koledzy z mniej prestiżowych uczelni (UP, PK) zarabiają ponad 10k.

Sprawiedliwość...

#pracait #programowanie #studia #studbaza #agh #przegryw

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62bc01b18b1d4d9d794a0196
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 34
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Urodzilem sie w rodzinie szlacheckiej na lubelszczyznie. Moja rodzina nosi dumna koncowke nazwiska -ski od 13 pokolen. Zawsze dysponowalismy wielkim majatkiem i ziemiami, mielismy wszystkiego wbrod.
Mimo tego mam jedynie 160 cm wzrostu, kiedy to moi koledzy - potomkowie chlopstwa pracujacego w naszych wsiach, czesto maja 170, a nawet 185 cm! Jak to mozliwe, kiedy wiadomo, ze ich przodkowie przez wiele pokolen nie dojadali...
Sprawiedliwosc...

W Twoim przypadku jesto o
  • Odpowiedz
@krzysiek944 poważnie? U mnie wykładowcy się strasznie pucuja pod prestiż naszej polibudy. A ja coraz bardziej mam ochotę rzucić ją w #!$%@? i zrobić ten sam kierunek na innej mniej prestiżowej uczelni, ale bez takiego ciśnienia i kija w dupie
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Wiesz co, ciężko mi powiedzieć jak inne branże, ale ja w IT jak prowadziłem rozmowy technicznejjak przeglądałem CV to nawet nie zerkałem na uczelnie. Nie wiem jak HRy, ale przy pewnym doświadczeniu to raczej też.

A na uczelniach sami oczywiście będą się pucować, wielcy polscy naukowcy z ego to czołówka europejska na pewno. Szczególnie ci których cała "kariera" to siedzenie na uczelni.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie skończyłem żadnych studiów, robiłem m.in dla elona. zarabiam ponad 30k na łapę. też IT.

aha, i nikt mnie w sumie nie pytał nigdy o studia.

po prostu jesteś #!$%@? w tym co robisz, albo nie umiesz się sprzedać (albo jedno i drugie ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania to coś jest z tobą nie tak. Mam w pracy studentów z telekomunikacji na praktykach i ogólnie to już na studiach mają robotę załatwiona w cisco itp. firmach bo prowadzący rekrutują. Nikt za ciebie się o twoją karierę nie zatroszczy. Spytaj się kolegów czy rekrutują u nich i wysyłaj CV. Każdy z nich ma ekstra kasę za polecenie więc nawet jak za tobą nie przepadają to się połaszą na hajs.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, że sprawiedliwość. Siedzisz w januszeksie to zarabiasz jak w januszeksie. Wszyscy moi znajomi, którzy kończyli infę na samogłoskach siedzą zagranicą i koszą dobry hajs. Ale każdy z nich byłzajebistym koderem. Nie masz lepszej roboty bo albo nie umiesz, albo jesteś zbyt leniwy żeby jej poszukać. W każdym przypadku jesteś sam sobie winny.
  • Odpowiedz