Wpis z mikrobloga

@Sandrinia +1 jałóweczko, to jest ten sam typ ludzi co wierzy w cipy w śmiercionkach, depopulację i tym podobne teorie. Mi to aż szkoda wszystkich tych ludzi którzy bezpośrednio (pośrednio zresztą także) pracują nad szczepionkami czy innymi rozwiązaniami żeby ludziom na świecie żyło się lepiej, a potem wchodzą na internety i czytają takie głupoty o sobie samych, że niby ich praca to obniżenie ludności Polski o połowę w ciągu 20 lat (
@szzzzzz: dokładnie. Co z tego że dzięki temu, iż zaszczepionych jest 88% dzieci na świecie i śmiertelność wśród nich ogromnie spadła w skali zaledwie 100 lat (czym to jest dla świata, niektórzy tyle żyją), ale i tak znajdzie się jeden z drugim co stwierdzi że szczepienia obniżają płodność i powodują autyzm, a, szkoda strzępić twarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) moim zdaniem to ogromny postęp i naprawdę robi
@szzzzzz: XDDDD
Po pierwsze to nie jestem prawakiem, no ale spoko.

Po drugie przytoczyłem co pisano o klimacie 20-30 lat temu i okazało się bzdurą. Jeszcze wcześniej pisano że będziemy mieć globalne zlodowacenia, to też pamiętam i to też się nie sprawdziło.

Po trzecie nigdzie nie napisałem, że ocieplenie klimatu to spisek. Napisałem, że jest to hasełko wykorzystywane do dojenia ludzi z kasy i to promowania określonych rozwiązań, jak OZE, gaz,
@szzzzzz: katastrofa klimatyczna nadciąga to jest fakt
faktem jest też to że korporacje zamiast z tym walczyć to wykorzystują to że społeczeństwo się tym przejmuje i faktycznie lobbuje rzeczy które w cale nie pomagają

przykłady?

kartonowe słomki w plastikowych opakowaniach

elektryzacja wszystkiego podczas gdy produkcja np. akumulatora i póxniej jego utylizacja jest bardzo szkodliwa dla środowiska (można dyskutowac czy bardziej czy mniej od spalin ale na pewno nie można powiedzieć zę
Wszystkie modele klimatyczne okazały się błędne

@lagi_mozgu:

Jedyne zdanie, gdzie masz prawie rację. Prawie, bo modele nie okazały się błędne tylko raczej niedoszacowane. Zmiany klimatyczne postępują dużo szybciej niż przewidywały to modele.

Nikt nie twierdził, że za 30 lat stopnieją wszystkie lodowce, prawdziwe problemy spowodowane podnoszeniem się poziomu mórz nie zaczną się nawet w tym stuleciu.

Za 20-30 lat głównymi problemami będą głód i migracje setek milionów ludzi, nie jest to
2. rządy tematem się zajmują


No tak zajmują się, wypychając brudny przemysł za granicę, bo przecież Europa to inna planeta.
Walka z energetyką jądrową to też świetny pomysł, szczególnie, że jest to jedno z dwóch źródeł bezemisyjnych znanych człowiekowi obok energetyki wodnej.

Niżej wklejam wykres jak to świetnie im idzie zajmowanie się problemem.

Przypominam też, że w czasie 2WŚ, gdzie np USA nie groziła zagłada gdyby pan z wąsem wygrał, przestawiono całą
Pobierz
źródło: comment_1656514628Ve3JN7dZ2OL3eZC3TOWPYP.jpg