Wpis z mikrobloga

@szzzzzz: ogólnie polecam wywiady czy podcasty z prof. Szymonem Malinowskim. Chociaż czasami ciężko się tego słucha bo widać, że facet jest przybity i dobrze zdaje sobie sprawę z tego co nas czeka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@szzzzzz: z 15 lat temu mój nauczyciel biologii w gimbazie mówił m. in. to, że różne zjawiska będą o wiele bardziej gwałtowne i nie będzie już 4 takich wyraźnych pór roku, tylko praktycznie lato i zima na zmianę. To miało być za kilkadziesiąt lat, a już jest faktem.
  • Odpowiedz
  • 2
Po drugie przytoczyłem co pisano o klimacie 20-30 lat temu i okazało się bzdurą. Jeszcze wcześniej pisano że będziemy mieć globalne zlodowacenia, to też pamiętam i to też się nie sprawdziło.


@lagi_mozgu A możesz to rzeczywiście przytoczyć, a nie mówić, że przytoczyłeś?
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Przecież wszystkie przewidywania klęsk klimatycznych z ostatnich 30 się nie sprawdziły, jak ktos poddaje w wątpliwośc te dzisiejsze to "PRAWAK DEBIL PATRZCIE WSZYSCY WYŚMIEWAJMY RAZEM". Wykop at it finest
  • Odpowiedz
@szzzzzz: czy aż taka katastrofa klimatyczna czeka? Nie wiem. Czy globalne ocieplenie jest wywołane bezpośrednio przez człowieka? Nie. Wyższe temperatury sprzyjają większej różnorodności biologicznej na planecie. Większość zanieczyszczeń także Ziemia sama „wytwarza”. Polecam prace naukowe na ten temat od Freemana Dysona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: czego oczekujesz od p0laków? To kraj pełen idiotów, z których jad tylko wypływa. Sam czekam na hejt bo raczej nikt nie zajrzy do źródeł naukowych (konkretnie to praca Freemana Dysona na temat ocieplenia klimatu i różnorodności biologicznej na planecie)
  • Odpowiedz
@szzzzzz: To jak z tymi wyborcami pisu, co im się mówiło, że przez taki socjal gospodarka jebnie w ciągu kilku lat i oni po 2-3 latach, że przecież nic się nie stało i co tu ludzie gadają. Teraz zaczyna się ostro #!$%@?ć (inflacja taka, jak nigdy za mojego życia) i oni dalej w zaparte, że przecież nic się nie dzieje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xhxhx: Per capita to wiadomo, że najludniejszy kraj na świecie na pewno będzie TURBOEKOLOGICZNY, co nie?
Pacyficzna plama śmieci na pewno bierze się stąd, że ludzie w Europie korzystali z plastikowych słomek, na bank!
  • Odpowiedz
@tellet: i myślisz, że gdyby w USA lub Rosji było więcej ludzi, to nagle CO2 by im spadło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakoś tych ludzi trzeba obsłużyć. W Indiach masz 1 339 330 514 ludzi. W USA 330mln. Jak można to porównać z takim USA inaczej niż per Capita? To chora liczba.
A plastik w Azji to ciężka historia. To są też nasze śmieci.
Ale fakt
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: hmmmm piękny cherry picking. O ile pamięć mnie nie zawodzi to problem z lodowcami był taki, że z powodu emisji freonu do atmosfery niszczona była warstwa ozonowa, której brak miał przyspieszyć topnienie lodowców.
I co zrobiono? Podpisano międzynarodowe umowy i pozbyto się z użycia tego związku. Efekt? Zapobiegnięto katastrofie klimatycznej i biologicznej na planecie, no ale na chłopski rozum skoro nic się nie stało to na pewno był to spisek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do epoki lodowcowej, owszem, było jedno badanie z takim wnioskiem... w latach siedemdziesiątych XX wieku. I dość szybko grupa naukowców, która je opublikowała wycofała się z tego tematu - po prostu w ich modelu klimatu nie uwzględniono wpływu antropogenicznej emisji CO2. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji, pokaż mi choć jedną publikację naukową wieszczącą koniec ludzkości za 30 lat z powodu zmian klimatu. Jedyne, co mi pokazała przeglądarka to pismakowe #!$%@? jakiegoś pożal się bobrze dziennikarzyny, który pewnie przeczytał raport ipcc
  • Odpowiedz
że przez taki socjal gospodarka jebnie w ciągu kilku lat i oni po 2-3 latach, że przecież nic się nie stało i co tu ludzie gadają. Teraz zaczyna się ostro #!$%@?ć (inflacja taka, jak nigdy za mojego życia)


Bardzo dobre porównanie xD
To tak jakby jutro w ziemię walnęła asteroida, a klimatysci obwieścili że mieli rację i jakbyśmy przeszli na OZE to by nie jebło xD
@not_me:
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: gościu, ja mówię o jakiejś książce polularno naukowej, która dostałem za wygranie szkolego konkursu z pszyrki. Nie czytałem publikacji naukowych w podstawówce xD
Wybacz ale nie znajdę w necie czegoś z lat 90, bo po prostu tego nie ma. Ja pisałem o straszeniu ludzi katastrofą, gdzie robiono to 25 lat temu i robi się to dalej tylko przekładając ciągle date tej katastrofy.

Jak pisałem wyżej, nie neguje samych zmian klimatu, tylko całą religię która się wokół tego wytworzyła i która jest w wielu aspektach irracjonalna, jak np walka z energetyką jądrową.

Nie jestem klimatologiem, jestem inżynierem elektrykiem i niezmiernie wkurza mnie jak jakieś instytucje "ekologiczne" straszą ludzi czarnobylem i proponują OZE jako alternatywę dla węgla, gdzie tak naprawdę to żadna alternatywa, a samo OZE jest dużo bardziej emisyjne niż
  • Odpowiedz
Wybacz ale nie znajdę w necie czegoś z lat 90


@lagi_mozgu: jeśli jest to praca naukowa to znajdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) w dodatku, tak jak pisałem w latach 90. straszono stopieniem się lodowców jeśli człowiek zniszczy całkowicie warstwę ozonową. Dlatego też została podpisana międzynarodowa umowa odnośnie zakazu korzystania z freonu. I zobacz. Przestaliśmy psuć - warstwa ozonowa regeneruje się i uniknęliśmy katastrofy, która by nas zmiotła szybciej niż jakikolwiek poważny skutek zmian klimatu zacząłby nam naprawdę dokuczać na masową skalę.

co do energetyki jądrowej. Też jestem jej zwolennikiem, ale z nią są dwa problemy. Czas i pieniądze.
Ze względów na tempo budowy i koszt w obecnej chwili przejście na energetykę opartą o atom staje się coraz bardziej nierealne. I tu wchodzą źródła OZE, które owszem, w całym cyklu życia w tej chwili mają dwukrotnie większy ślad węglowy niż elektrownia atomowa, ale za to są szybsze w instalacji. Więc mamy nieidealne rozwiązanie, które pozwoli na zmniejszenie emisji CO2, w
  • Odpowiedz
@szzzzzz: To, że klimat się ociepla to jest wiadome, tego nie neguję - neguję jedynie wpływ człowieka na ten proceder. Uczą nas, że kiedyś była epoka lodowcowa itp. - i tu moje pytanie, jak to się stało, że nagle lodowce aż tak stopniały? Mamuty otworzyły fabryki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ano nie, po prostu taki mamy klimat.
Ograniczenia w śmieciach - okej! Jestem za! Żygać się
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: wiem co ci chodzi z elektrowniami jądrowymi , i zielona energia , większość inżynierów widzi te hipokryzję gołym okiem , ogniwa fotowoltaiczne zgodnie z ustawą o gospodarce odpadami to odpad uciążliwy. Najwięcej o zielonej energii #!$%@? ludzie po gówno kierunkach co z techniką od strony praktycznej i teoretycznej nie mają nic wspólnego.
  • Odpowiedz