Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czemu szury z tagu #keto i #carnivore są przekonani o świętości swoich dogmatów i nie dociera do nich żadna logiczna argumentacja? Mam w rodzinie ziomka, który cierpi na refluks. Lekarze zalecili mu ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i prowadzenie diety bardziej „lekkiej”. No i prowadził tak swoje życie, było spoko, aż nie spotkał jakiegoś keto-szamana co mu zaczął pierdzielić Ewangelię Ketogeniczną rodem od Braci Rodzeń i przeszedł na ketogeniczną stronę mocy i chłopu nerki wysiadają. Okej, okej, zaraz ktoś powie, że jego dziadek je smalec, a żyje już 145 lat i ma się świetnie. Super, faktycznie, przykłady anegdotyczne są średnim źródłem obiektywnej informacji. Ale co z badaniami? Co z WHO i wszelkimi towarzystwami dietetycznymi? Czyżby wszyscy lekarze nas mamili, a mażdżyca i cukrzyca były tak naprawdę naszymi sprzymierzeńcami? #dieta #jedzzwykopem #gotujzwykopem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62bb04c4f8fbe464327a107a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 72
@AnonimoweMirkoWyznania: Znajdź jakiegoś highcarba lowfata, kup popcorn i umówcie się we trójkę na spotkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niektórzy na keto czują się znacznie lepiej, więc żadnymi argumentami ich nie przekonasz, czasem keto jest wskazane zdrowotnie. Tyle że ta dieta nie będzie nigdy dobra długofalowo, żadne zwierzę podobne do człowieka tak się nie żywi. Jeszcze zależy jakie tłuszcze się spożywa, ile białka. Nerki mogą siadać od zbyt