Wpis z mikrobloga

Hej mirki.
Sorry ze tyle to trwało ale właśnie wbija update do tego wpisu:
https://www.wykop.pl/wpis/66024681

No więc po kolei opowiem wszytsko z ostatnich dwóch tygodni.

1)sprawę zgłosiłem na policję kolejnego dnia.
2)Potraktowali to dość olewkowo dopóki nie padły faktyczne kwoty jakie pojedynczy ul moze być wart.
3)Sprawa poszła do kryminalnych 3 dni później pokazane zostało mi zdjęcie typa którego o to podejrzewali byłem na 99 procent pewny że do delikwent z nocy kradzierzy.
4)potem była kilka dni ciszy z strony policji (już myślałem że nie pociągną tematu dalej)
5)ale oni w tym czasie jeździli za typem, znaleźli kilka jego działek na których uwaga były nasze ule skradzione rok temu oraz ule innego pszczelarza z miejscowości 60km dalej.
6)W niedzielę dostałem zdjęcia czy to możliwe że są nasze ule z przed kradzierzy rok temu i nie miałem wątpliwości bo korzystamy z kilku charakterystycznych rzeczy.
7)Typa zgarnęli wczoraj na komendę o 6 rano trzymali do 23.
8)o 23 w konwoju razem innymi poszkodowanymi pojechaliśmy odebrać ule.
9)pszczoly o dziwo w jako takiej formie.
10)i my i inni poszkodowanymi idziemy w jeszcze w pozew o zadośćuczynienie.
11)Update co grozi typowi i jakie dostanie zarzuty będę miał za kilka dni.

#miod
#pszczelarstwo
#pszczoly
#policja
#zlodzieje
#kradziez
#rolnictwo
#lodz
#chwalesie
paincreator - Hej mirki. 
Sorry ze tyle to trwało ale właśnie wbija update do tego wp...

źródło: comment_16564047553GOp1mrIocwN81yrlh3JwL.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nordri: nie ma sensu pszczoły miodnej w ten sposób hodować, zajmij się murarkami. Oprócz tego, że są zapylaczami, to jeszcze są kompletnie łagodne, a wystarczy im postawić hotel z trzciną. Sama mam 2 w ogródku przy bloku, teraz roi się tam nie tylko od murarek, jeszcze inne gatunki owadów sobie w nich żyją. A tylko powiesiłam domki, takie to proste (oczywiście warto zapewnić im pożytek, na przykład siejąc kwiaty, ale jeśli
  • Odpowiedz
Czy myslisz ze bez twojej j ingerencji i namiwrzeniu goscia sprawa by sie rozmyla? Jak daleko on mieszkal od ciebie? Przez rok policja nie potrafila go namierzyc mimo tego ze ule mial na widoku? Ciekawe jak sie to skonczy i ile beknie, biorac pod uwage skale
  • Odpowiedz
@paincreator: jak to wyglądało że typ nie skończył tej nocy w areszcie albo w piachu? Powiedziales 'ej panie to moje ule' a on 'no dobra dobra masz pan' i mu pomachales?
  • Odpowiedz
@paincreator: Imagine - wbijają ci o 5 rano kryminalną z bronią, bo #!$%@?łeś Ule z pszczołami xD

Swoją drogą skoro pszczoły były OK to chyba jakiś pszczelarz amator chciał sobie narobić miodu, albo konkurencje z okolicy wykosić
  • Odpowiedz
@hurb: nie przyjechali na wezwanie w nocy do złodzieja który mógł być niebezpieczny, olali sprawę, dopóki nie usłyszeli, że pszczółki kosztują więcej niż 100 zł a ule to nie są rozpadające się drewniane budki. Dostali numer rejestracyjny typa. No brawo!
  • Odpowiedz
@paincreator: Jak poszedł w 335 kpk i przyznał się do wszystkiego to jakaś kara pozbawienia wolności, obowiązek naprawienia szkody jeśli coś uszkodzone zostało, 5 tysięcy na pomoc postpenitencjarna i tyle pan idzie do domu i czeka na kwitek z sądu by stawić się w zk
  • Odpowiedz