Wpis z mikrobloga

Mirki co myślicie o ludziach którzy nie mówią "dzień dobry". U mnie w bloku jest taki sąsiad że nigdy nie powie "dzień dobry", tak samo jego dzieci.

Kiedyś jak byłem na urlopie to ludziom z ośrodka też mówiłem "dzień dobry". Mało kto odpowiadał.


@kopek: Lepiej mówić po prostu "Dzień", bo jakby był dobry, to Ci ludzie byliby w innym miejscu niż są.
ExitMan - > Mirki co myślicie o ludziach którzy nie mówią "dzień dobry". U mnie w blo...

źródło: comment_1656307692huYDqsusH3uFkNSEpmoBgo.jpg

Pobierz
@kopek: raz sąsiad mnie zaczepił (starszy gosciu sprzedawczyk obrabia kazdemu dupe za plecami) i mowi mi "sasiedzie a moze tak dzien dobry?" ja mu na to "na dzien dobry to trzeba sobie zasłużyć" mina bezcenna.... generalnie nowie dzien dobry tylko do ludzi ktorych znam (bliższych znajomych)lub rodzin tych znajomych...ale jesli juz ktos mowi do mnie pierwszy to odpowiem
@kopek kiedyś mieszkałem w Holandii i zdziwiło mnie jak tam każdy do siebie mówił dzień dobry. Niezależnie od tego czy kogoś znasz czy nie, mijając się gdzieś na chodniku był to standard. Starsi ludzie też często mówili pierwsi. Wg mnie bardzo miły zwyczaj, nie ma takiego cringowego momentu jak w Polsce że się mijacie, patrzycie na siebie i nikt się nie odezwie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kopek: Ostatnio szedłem z harnasiem w łapie w Gdyni i mijałem Kubę Wojewódzkiego. Powiedziałem do niego "Dzień Dobry panie Kubo". Uśmiechnął się i grzecznie odpowiedział "Dzień dobry".

Wszystkim w klatce i przed klatką mówię dzień dobry. Jako 30+ zacząłem zwracać uwagę że jakiś dzieciak sąsiadów mnie mija i nic się nie odzywa. Od razu w myślach go wyzywam od niewychowanych gnojków